جادوی ترکیب ؛در اینجا آمده است که چگونه می توانید ثروت خود را رشد دهید

ساخت وبلاگ

ترکیب یک فرآیند ریاضی است که می تواند درآمد بالقوه شما را از یک سرمایه گذاری چند برابر کند. فرایند ترکیبی تضمین می کند که شما به مبلغ سرمایه گذاری شده اصلی خود علاقه کسب کنید و همچنین در بازده بهره کسب کنید.

کانون توجه

در زندگی ، هیچ چیز به عنوان یک ناهار رایگان وجود ندارد. این بدان معنی است که شما همیشه باید تلاش کنید یا پول خود را بپردازید تا چیز خوبی داشته باشید. این امر تا حد زیادی برای سرمایه گذاری نیز صادق است. شما باید تلاش کنید تا به درستی سرمایه گذاری کنید و تعصبات رفتاری خود را مهار کنید تا به سرمایه گذاری های خود بپیوندید. با این حال ، اگر چیزی وجود داشته باشد که به "ناهار رایگان" نزدیک شود ، این قدرت ترکیب است.

جادوی ترکیب ترکیبی یک فرآیند ریاضی است که می تواند درآمد بالقوه شما را از یک سرمایه گذاری چند برابر کند. فرایند ترکیبی تضمین می کند که شما به مبلغ سرمایه گذاری شده اصلی خود علاقه کسب کنید و همچنین در بازده بهره کسب کنید. بیایید این را با یک مثال بهتر درک کنیم. فرض کنید 5000 روپیه را با سود 10 ٪ سرمایه گذاری کرده اید.

unnamed (6) (1)

  • در سال اول ، شما 500 روپیه (10 ٪ از 5000) کسب خواهید کرد.
  • در سال دوم ، شما 10 ٪ از مبلغ سرمایه گذاری شده اصلی ، یعنی 10 ٪ از 5000 روپیه و 10 ٪ در مورد سود حاصل از سال گذشته ، یعنی 10 ٪ از 500 روپیه درآمد کسب خواهید کرد. بنابراین ، کل سود حاصل از آنسال دوم 550 روپیه خواهد بود.
  • در سال سوم ، شما دوباره 10 ٪ از 5000 روپیه ، یعنی 500 روپیه و 10 ٪ از سود حاصل از آن ، یعنی 10 ٪ (500+550) = 105 را بدست می آورید. بنابراین ، کل سود حاصل از سال سه500 روپیه 105 = 605 روپیه خواهد بود.

حداکثر ترکیب ترکیبات یک روش عالی برای رشد ثروت شما است. با این حال ، چند کار وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن حداکثر از فرآیند ترکیب انجام دهید.

  • از اوایل شروع کنید: در حالت ایده آل ، شما باید به محض شروع سفر درآمد خود ، سرمایه گذاری را شروع کنید. با این حال ، حتی اگر شما آن را زود شروع نکرده اید ، اکنون زمان خوبی برای شروع است. اگر زودتر شروع کنید و برای طولانی مدت سرمایه گذاری کنید ، روند ترکیب بهتر کار می کند. قدرت شروع زود هنگام به گونه ای است که حتی اگر بعداً پول بیشتری را سرمایه گذاری کنید یا بازده کمی بالاتر ایجاد کنید ، هنوز نمی توانید با سرمایه گذاری در ابتدا انجام دهید. این فرصت از دست رفته هزینه تأخیر نامیده می شود و می تواند تأثیر زیادی در بازده مرکب شما داشته باشد.

unnamed (7) (1)

کانون توجه

هنگامی که سرمایه گذاری های خود را به تأخیر می اندازید ، حتی افزایش نرخ بازده نمی تواند به شما کمک کند تا بازده گمشده را جبران کنید

unnamed (8) (1)

کانون توجه

هنگامی که سرمایه گذاری های خود را به تأخیر می اندازید ، حتی افزایش در مبلغ سرمایه گذاری نمی تواند به شما کمک کند تا بازده های گمشده را جبران کنید

unnamed (9) (1)

کانون توجه

  • نظم و انضباط داشته باشید: اگر واقعاً می خواهید از قدرت ترکیب بهره مند شوید و ثروت خود را رشد دهید تا بتوانید به اهداف مالی خود برسید ، پس باید در مورد سرمایه گذاری های خود نظم داشته باشید. این بدان معنی است که شما باید سفر سرمایه گذاری خود را شروع کنید و مطمئن شوید که مرتباً سرمایه گذاری می کنید. همانطور که از مثالهای فوق مشاهده کردیم ، حتی یک تأخیر کوچک یا شکاف در سرمایه گذاری می تواند تأثیر زیادی در توانایی شما برای بهره مندی از قدرت ترکیب داشته باشد.
  • صبور باشید: دقیقاً مثل رم در یک روز ساخته نشده است. سفر ایجاد ثروت شما نیز یک شبه اتفاق نمی افتد. شما باید درک کنید که ایجاد یک جسد که می تواند به شما در رسیدن به تمام اهداف مالی خود کمک کند ، زمان لازم خواهد بود. صبر در اینجا مهم است. بسیاری اوقات ، شما ممکن است تحت تأثیر تعصبات شخصی خود یا تغییر در محیط بازار قرار بگیرید و سرمایه گذاری منظم را متوقف کنید. این می تواند برای اهداف شما مضر باشد. بنابراین ، برای شما مهم است که صبور باشید و برای طولانی مدت سرمایه گذاری کنید تا از قدرت ترکیب بهره مند شوید و به طور بالقوه بازده مورد نظر را تولید کنید.

این امر با سرمایه گذاری در صندوق های متقابل از طریق مسیر برنامه سرمایه گذاری سیستماتیک (SIP) به راحتی قابل دستیابی است. هنگامی که از طریق SIP در صندوق های متقابل سرمایه گذاری می کنید ، در فواصل منظم سرمایه گذاری های ثابت را در یک طرح صندوق متقابل انتخاب خود انجام می دهید. این نظم و انضباط را تضمین می کند. از آنجا که می توانید فاصله سرمایه گذاری را انتخاب کنید ، یعنی دو هفته ، ماهانه یا حتی سه ماهه ، این مسیر سرمایه گذاری ساده و راحت می شود. مهمتر از همه ، سرمایه گذاری SIP با کمترین 500 روپیه می تواند آغاز شود. این بدان معنی است که می توانید به محض شروع به دست آوردن ، سرمایه گذاری در صندوق های متقابل را از طریق SIP شروع کنید. با افزایش درآمد یکبار مصرف ، می توانید سرمایه گذاری SIP خود را افزایش دهید. با این حال ، اگر مقدار زیادی درآمد یکبار مصرف ندارید ، هنوز هم می توانید سفر سرمایه گذاری خود را در اسرع وقت با SIP شروع کنید. به این ترتیب ، یک SIP می تواند به شما در شروع سرمایه گذاری زودرس ، انضباط و سرمایه گذاری در دراز مدت کمک کند.

بنابراین ، به عنوان یک سرمایه گذار ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از اوایل شروع کنید و به سرمایه گذاری ادامه دهید تا حداکثر مزایای ترکیب را به دست آورید. با یک جرعه ، این کار ساده تر می شود.

جداول ارائه شده در مقاله برای اهداف تصویرگری است.

یک ابتکار آموزش سرمایه گذار توسط صندوق متقابل Edelweiss

همه سرمایه گذاران صندوق های متقابل باید یک فرآیند KYC یک بار را طی کنند. سرمایه گذار فقط باید با صندوق متقابل ثبت شده (RMF) معامله شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد KYC ، RMF و روش برای ارائه هرگونه شکایات ، مراجعه کنید - https://www.edelweissmf.com/kyc-monors

سرمایه گذاری صندوق های متقابل منوط به خطرات بازار است ، کلیه اسناد مربوط به طرح را با دقت بخوانید.

داستان های ET Prime را از دست ندهید! دوز روزانه به روزرسانی های تجاری خود را در WhatsApp دریافت کنید. اینجا کلیک کنید!

(این مقاله توسط ET Spotlight Team تولید و منتشر شده است. شما می توانید با آنها در Etspotlight@timesinteet. in در تماس باشید

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 30 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:56