11 واقعیت برای دانستن در مورد ETF های طلا قبل از سرمایه گذاری

ساخت وبلاگ

طلا درخشش به چشمان ما می آورد. جذابیت فلز نادر جهانی است. ما آن را در رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرده ایم تا متناسب با نیازهای ما ، آن را در بیسکویت ها و بلوک ها برای دور زدن شکل دهیم و برای ارزش ذاتی آن عزیز آن را نگه داشته ایم.

اما برای بسیاری ناشناخته است ، ما برای باز کردن ارزش آن نیازی به مقابله با طلای فیزیکی نداریم. طلای کاغذ مانند ETF های طلا (صندوق های مبادله ای) وسیله ای واقعی برای خرید به درخواست بی موقع طلا است. ETF های طلا از قیمت گذاری طلا واقعی دور نیستند و اشکال طلای فیزیکی را ندارند.

هرچه سریعتر خودمان را با طلای کاغذی و Gold ETF آشنا کنیم ، بهتر است زیرا یک تجمع طلا وجود دارد و فرصتی برای متنوع سازی نمونه کارها ما ایجاد می کند.

سرمایه گذاران Harried ، در میان عدم اطمینان اقتصادی جهانی ، پول خود را از سهام به فلز زرد منتقل کرده اند ، که یک پناهگاه امن در نظر گرفته شده است (مشهود در هنگام ورشکستگی برادران لمان و چندین مورد دیگر از افزایش نوسانات در گذشته).

قیمت جهانی طلای 2 مه 2022 (1816. 7 دلار) با 0. 18 ٪ افزایش یافته است ، قیمت طلا در بازار هند یکسان است (47410 پوند).

10 year Gold Price per gram

منبع: تحقیقات Tavaga

از نظر دلار ، قیمت طلا در ماه مارس به بیش از 2039 دلار در هر اونس افزایش یافت و در آوریل 2022 به بالای 1941 دلار رسید. از 30 آوریل 2021 تا 30 آوریل 2022 9. 8 ٪ افزایش یافت.

این امر زمان مناسبی برای در نظر گرفتن نقش طلا خواهد بود ، به خصوص اگر ما فاقد دارایی غیر منافع در ابزارهای سرمایه گذاری خود باشیم. نیاز به ساعت ثبات است و طلا آن را در اوراق بهادار ما تزریق می کند ، مهم نیست که بازار پول چگونه کرایه می کند.

نه طلای جسمی

قیمت های بالا در حال حاضر تقاضای جواهرات طلا را نرم کرده است. اما نیازی به پشیمانی نیست که نتوانید زیور آلات طلای بیشتری بخرید. روشهای سنتی که ما برای سرمایه گذاری در طلا با آنها بیشتر آشنا هستیم ، با گزینه هایی مانند ETF های طلا که به جلو می آیند ، از بین می روند.

این کمک می کند که ارزش طلا به طور پیوسته افزایش یابد ، حتی اگر نتواند تورم را شکست دهد. خریدار متوسط جواهرات طلا به دلیل نقش خود به عنوان سمبل ثروت و تأمین اجتماعی در جامعه چند فرهنگی ما ، شهری و روستایی ، طلسم است.

اگر فراتر از نمادگرایی فرهنگی طلای فیزیکی نگاه کنیم ، این امر به ما طلوع می کند که چقدر سرمایه گذاری به عنوان یک سرمایه گذاری است. همانطور که در اینجا شرح داده شده است ، زیور آلات طلا می بینند که ما در هر جایی بین 5 تا 25 درصد اضافی به عنوان هزینه پرداخت می کنیم و قیمت آن برای ناخالصی ها پرداخت می شود.

میله ها و سکه های طلا ، که 99 درصد خالص هستند ، نقدینگی نیز دشوار است ، زیرا بانک ها ، که آنها را می فروشند ، همیشه آنها را خریداری نمی کنند.

علاوه بر از دست دادن ارزش ، طلای فیزیکی نیاز به ذخیره سازی ایمن را به همراه می آورد ، با این که وظیفه سنگین روی ما قرار می گیرد. حتی قفل های بانکی پرداخت شده ایمنی آن را تضمین نمی کنند.

از طرف دیگر ، طلای کاغذ بر قیمت طلا شرط می بندد تا بازپرداخت ما ، مانند ETF های طلا ، بدون مشکلات همزمان ، به ما بازپرداخت کند.

Gold ETF به معنی - طرح Gold ETF چیست؟

بنابراین ، واقعاً ETF های طلا چیست؟آنها صندوق های مبادله ای هستند که در سال 2007 در هند معرفی شده اند که دارای طلا به عنوان دارایی اساسی هستند. قیمت شمش طلای استاندارد ، که 24 قیراط و 99. 9 درصد خالص است ، توسط این صندوق ها ردیابی می شود. ما می توانیم آنها را به عنوان اشکال از طلای فیزیکی در نظر بگیریم.

ما می توانیم آنها را به عنوان اشکال از طلای فیزیکی در نظر بگیریم.

از آنجا که واحدهای جدید توسط مشتریان نهایی مانند سرمایه گذاران خرده فروشی خریداری می شوند ، مدیر صندوق طلای فیزیکی را خریداری می کند و فروشگاه ها را خریداری می کند و آن را با یک بانک متولی بیمه می کند. شرکت کنندگان مجاز به خرید و فروش طلا فیزیکی برای تعدیل هزینه واحدهای ETF وظیفه دارند.

از ماه مه 2019 ، SEBI به ETFS اجازه داده است تا در مشتقات کالاهای مبادله ای (ETCD) ، یک ابزار مالی سرمایه گذاری کند ، به شرط آنکه آنها طلا را به عنوان کالای اساسی داشته باشند. تأثیر ترکیب ETCDS و طلای فیزیکی بر نوسانات یک ETF هنوز مشخص نشده است زیرا هنوز روزهای اولیه است.

از ما انتظار داشته باشید که به زودی اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشیم. در همین حال ، ما 11 ویژگی اصلی را خلاصه می کنیم که ETF های طلا را علاوه بر این ارزشمند به اوراق بهادار ما تبدیل می کند:-

 1. بر اساس طلای فیزیکی - پولی که ما در خرید واحدهای Gold ETF سرمایه گذاری می کنیم به سمت خرید شمش طلای استاندارد 99. 9 درصد خلوص 24 قیراط می رود.
 2. بدون هزینه ورود - هیچ هزینه ورود به خرید ETF های طلایی (به جز کارگزاری و سایر مالیات های پرداخت شده) وجود ندارد. ما می توانیم با یک واحد کمی شروع کنیم. هیچ بار خروج نیز وجود ندارد. اگر بخواهیم آبها را آزمایش کنیم ، این امکان را به ما می دهد که در نمونه کارها خود را در فرقه های کوچک قرار دهیم.
 3. تجارت آسان - ETF های طلا در بورس سهام معامله می شوند که دارایی زیرین طلا است. از این رو ، سهولت تجارت در مورد این واحدها نیز صدق می کند. پیش نیاز می تواند یک حساب تجارت آنلاین و DEMAT برای تجارت باشد. هزینه معاملات شامل کارگزاری و وظیفه دولت در مقایسه با گزینه های دیگر کم است.
 4. نقدینگی آسان-ETF های طلایی را می توان مانند سهام ، با قیمت بازار ، در ساعات معاملاتی 9. 15-15. 30 ساعت خریداری و فروخت. هیچ دوره قفل وجود ندارد.
 5. عملکرد مرتبط با قیمت طلای نقاط - این صندوق های منفعل در بورس اوراق بهادار (NSE و BSE در هند) معامله می شوند که طلا به عنوان یک دارایی اساسی است. از این رو ، وجوه معیار یا قیمت داخلی طلای فیزیکی (به راحتی متقاطع) را ردیابی می کند و به سرمایه گذاران خرده فروشی مانند ما یک دید شفاف می دهد. ما در معرض قیمت واقعی طلا در مبادله قرار داریم.
 6. قیمت نزدیک به قیمت طلای مبادله - از دست دادن ارزش حداقل است زیرا قیمت واحد Gold ETF یکی از نزدیکترین قیمت های طلا است. در مقایسه با برخورد با طلای جامد ، فرسایش کمتری در ارزش وجود دارد ، زیرا هیچ نشانه‌ای مانند ایجاد هزینه یا زباله وجود ندارد.
 7. سرمایه گذاری منفعل سودمند-ETF های طلای دارای صندوق های منفعل مانند هزینه های مقرون به صرفه با هزینه های مدیریتی کم و شفافیت بازده هستند زیرا حرکت قیمت تقلید می کند که در مبادله است. با ارزش کمتری که با هدر رفتن و هزینه های زیاد از بین می رود ، ETF های طلا برای ما ارزش بیشتری دارند
 8. SIP یا SUMP SUM-ETF های طلا ، مانند سایر ETF ها ، به ما اجازه می دهیم با یک ترتیب SIP مانند (برنامه سرمایه گذاری سیستماتیک) یا مبلغ مبلغی سرمایه گذاری کنیم. البته برای سرمایه گذاران خرده فروشی ، مسیر SIP توصیه می شود ، همانطور که در اینجا توضیح داده شده است.
 9. بدون دردسر ذخیره سازی ، بدون ترس از سرقت - واحدهای Gold ETF که به ما صادر شده است با اعتبار ما مرتبط است (KYC یا جزئیات مشتری شما را می دانید) ، بنابراین مگر اینکه قربانی سرقت هویت شویم ، طلای کاغذ به شکل مواد مخدر خود ایمن خواهد بود. شمش خریداری شده در برابر واحدهای ETF با نگهبان ذخیره و بیمه می شود ، بدون اینکه سرمایه گذاران نهایی نگران باشند.
 10. مالیات کمتری نسبت به طلای فیزیکی - برخلاف طلای فیزیکی و طلای دیجیتال ، ما نمی خواهیم GST را در مورد خرید واحد Gold ETF بپردازیم.
 11. وثیقه وام - ETF های طلایی در صورت بروز نیاز به امنیت وثیقه وام بانکی می توانند استفاده شوند. ما می توانیم آن را به کار خود بیاوریم حتی اگر آن را به فروش نبریم.

انتخاب ETF طلا

ما باید قبل از انتخاب ETF طلا از بودجه پیشرو کشور ، به این نقاط داده نگاه کنیم:-

دارایی های تحت مدیریت (AUM) - AUM بالاتر نشانگر ETF طلای شلوغ ، با مشتری و پرتفوی بیشتری نسبت به سایرین است. برای نقدینگی خوب است.

ارزش دارایی خالص (NAV) - این قیمت واحد ETF را نشان می دهد و باید با قیمت طلای نقطه ای مقایسه شود تا میزان هشدار را پیدا کند. NAV با تقسیم دارایی ها در سبد صندوق ، به جز بدهی ها ، توسط سهام/واحدهای ممتاز صندوق محاسبه می شود.

بازده - سود حاصل از یک سبد ETF بازده یا درآمد آن خواهد بود

انحراف عملکرد - هنوز هم بین بازده قیمت طلا در روپیه و ETF های طلای تفاوت وجود دارد و این بر سودآوری تأثیر می گذارد. هرچه انحراف کوچکتر باشد ، ارزش بیشتری برای ما خواهد داشت. انحراف به دلیل داشتن و هزینه های نقدی صندوق (منجر به خطای ردیابی) و هزینه مدیریت ETF (به نام نسبت هزینه) است. هزینه مدیریت برای اداره صندوق در مقایسه با وجوه فعال فعال مانند صندوق های متقابل کم است ، اما هنوز هم می تواند 0. 35-0. 8 درصد در سال باشد.

در اینجا برخی از ETF های طلا در هند وجود دارد

طلای ETF هند

صندوق ETF طلا
Axis Gold ETF
Aditya Birla Sun Life Gold ETF
HDFC Gold ETF
صندوق معامله شده با پول طلای ICICI
idbi gold etf
صندوق معامله شده طلای کوتاک
صندوق طلای کوانتومی (یک ETF)
Nippon India Gold ETF (Goldbees)
طرح معاملاتی مبادله طلا SBI (Gold ETF SBI)
صندوق معامله شده با بورس طلای UTI

منبع: NSE ، Tavaga Research |

چگونه می توان در Gold ETF سرمایه گذاری کرد؟

مراحل سرمایه گذاری در ETF های طلایی

مرحله 1 - با تهیه اسناد هویت لازم ، یک حساب تجارت آنلاین و DEMAT را با یک کارگزار باز کنید. کارگزار را برای کارگزاری کم خود انتخاب کنید (یا کارگزاری با کارگزاران مانند Upstox ، کارگزاری تخفیف) ، سهولت در پشتیبانی از معاملات و تحقیقات

مرحله 2 - برای فعال کردن معاملات به حساب DEMAT وارد شوید و بارگیری کنید

مرحله 3 - Gold ETF را انتخاب کنید

مرحله 4-در مورد تعداد واحدهایی که باید خریداری و سفارش دهید تصمیم بگیرید ، یا در مورد تنظیم یک ترتیب SIP مانند به این وبلاگ مراجعه کنید

مرحله 5 - در صورت وجود ، حساب DEMAT برای تجارت ETF و کارگزاری بدهکار خواهد شد

مرحله 6 - واحدهای Gold ETF در روز تجارت به حساب DEMAT اعتبار می یابد

هزینه های غیر صندوق برای ETF های طلایی

علاوه بر نسبت هزینه صندوق ، هرچند کم ، ما هر بار که در ETF های طلایی تجارت می کنیم ، دقیقاً مانند معاملات سهام ، کارگزاری را پرداخت می کنیم. در صورت انتخاب کارگزار تخفیف ، می توان از کارگزاری جلوگیری کرد.

مالیات بر روی ETF های طلا

ETF های طلایی به ما ملزم به پرداخت GST در هنگام خرید آنها نیستند.

مالیات بر Gold ETFS هنگامی که ما واحدهای خود را برای سود ، به شکل مالیات بر سود سرمایه می فروشیم ، شروع می شود. اگر ظرف سه سال از خرید واحدها بفروشیم ، یعنی آنها را برای کمتر از 36 ماه نگه داریم ، ما با توجه به نرخ اسلب مالیات بر درآمد ، مسئولیت مالیات بر سود کوتاه مدت را بر عهده خواهیم گرفت.

برای سودآوری از منابع بیش از سه سال ، ما باید پس از مزایای فهرست بندی (یعنی حساب برای تورم در قیمت خرید) مالیات 20 درصد سود سرمایه بلند مدت را بپردازیم.

خطرات در ETF های طلا

خطر ابتلا به Gold ETF ، که در غیر این صورت نیز قدرت است ، پیوند با قیمت طلای نقطه داخلی است. این ابزارها با توجه به ETF ها ، از قیمت های واقعی طلایی بهتر نیستند بلکه در هنگام ردیابی شاخص با آنها حرکت می کنند. همچنین این بدان معناست که Gold ETF ها خیلی دور از قیمت طلا (جدا از حاشیه خطای ردیابی) دور نمی شوند و از هرگونه تماس غریبانه مدیر صندوق پناه می گیرند.

ما باید به یاد داشته باشیم که قیمت های طلا در هند نیز تحت تأثیر روند بازار بین المللی قرار دارد. بنابراین ، نوسانات نرخ بازار طلا نیز در NAV Gold ETF نیز تأثیر خواهد گذاشت.

تجمع طلا

بازارهای سهام و بازارهای ارزی در سراسر جهان تپش زده بود.

شاخص های سهام در سال 2020 سقوط کرد

Nifty vs gold (2012-2022)

منبع: تحقیقات Tavaga

با افزایش بازارهای پول ، زرق و برق گلد برای سرمایه گذاران روشن تر شده است. وجود محکم آن باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر از یک اقتصاد بی ثبات شده است.

از بانکهای مرکزی جهان ، که بسیاری از آنها 668 تن طلا در کل ، در سال 2019 ، بالاترین میزان از سال 2000 را به خود اختصاص داده است ، بپرسید.

RBI از ذخایر طلای هند در فوریه 2022 41. 338 دلار BN گزارش داد ، با این که ذخایر طلای آن از 39. 87 میلیارد دلار در ژانویه 2022 افزایش یافته است. گوشت گاو به طور سنتی برای کاهش اعتماد به دلار آمریکا به عنوان دارایی ذخیره توسط بانکهای مرکزی انجام می شود.

با برخورد همه گیر Covid-19 در مارس 2020 ، بازارهای سهام در سراسر جهان شاهد یک فروپاشی عظیم بودند. در حقیقت ، درست پس از اولین مورد ویروس در ژانویه سال 2020 در چین تشخیص داده شد ، قیمت های طلا 38 ٪ به Rs افزایش یافته است. 38،694 در هر 10 گرم. طلا بارها و بارها به نظر می رسد پناهگاه امن برای سرمایه گذاران ، در هنگام عدم اطمینان اقتصادی ، خواه به هر دلیل ژئوپلیتیکی باشد.

علاوه بر این ، دلهره های بانکهای مرکزی ، عجله طلای بین المللی فعلی را که ناشی از ایجاد طوفان کامل به وجود آمده است-که تنش های تجاری ایالات متحده و چین ، با پتانسیل تبدیل شدن به یک جنگ تجاری تمام عیار ، کندی در چین و اقتصادهای هند ، پیش بینی کرده است. کاهش نرخ بهره توسط بانکهای مرکزی در هر اندازه و کاهش ارز.

هنگامی که فدرال رزرو ایالات متحده (بانک مرکزی ایالات متحده) برای اولین بار در یک دهه نرخ بهره را کاهش داد ، پایان ژوئیه 2019 ، رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ تعرفه 10 درصدی را به ارزش 300 میلیارد دلار واردات چینی اعلام کرد. هیچ کس که آن را روی چانه بگیرد ، چین اجازه داد که ارز خود (Renminbi) بالاتر از 7 یوان به دلار برود ، یک تعجب ناخوشایند از آنجا که این یک پایین 11 ساله بود و خرید کالاهای مزرعه ایالات متحده را متوقف کرد.

چنین ناسیونالیسم اقتصادی منزوی نیست و در جنبش هایی مانند Brexit ، آمریکا اول و گفتمان ضد مهاجرت گسترده دیده می شود. این امر به دلیل روابط تجاری آزاد بیمار است و تمرکز خود را بر لزوم محافظت از سرمایه گذاری از فشارهای اقتصادی ناخوشایند می کند. در این نور ، طلا به عنوان یک پناهگاه امن می درخشد.

اعتماد به نفس دلار ، که در بازارهای جهانی در سراسر کشور ، می تواند از بین برود ، زیرا ایالات متحده پول بیشتری را برای بازپرداخت بدهی ملی در حال افزایش خود چاپ می کند. طلا می تواند در صورت کاهش ارزش ارز ، خود را به عنوان یک روش پرداخت نگه دارد.

به دنبال اسپار زدن مالی ایالات متحده ، سه بانک مرکزی (هند ، نیوزیلند و تایلند) نرخ بهره را بیش از حد انتظار کاهش می دهد تا اقتصادهای خود را تحریک کند. این بازده اوراق قرضه را در سراسر جهان به سمت پایین کشید ، و طلا را ساخت ، که این امر به نفع علاقه نیست ، در مقابل به نظر می رسد جذاب است.

در ژوئیه سال 2019 ، صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) ، آژانس وام دهی جهانی ، پیش بینی رشد خود را برای سال 2019 به 3. 2 درصد ، تجدید نظر رو به پایین 0. 1 درصد ، با توجه به یک جنگ تجاری قریب الوقوع تجدید نظر کرد.

هندوستان نیز توسط سرسختهای جهانی توفایی نیز مورد توجه قرار گرفته است. برای ترغیب مشکلات خود ، اقتصاد این کشور در وسط تولید صنعتی لاغر و تولید شغل قرار دارد و غم و اندوه بیشتری را گسترش می دهد.

اما افزایش قیمت ها همچنین خریداران جواهرات طلا و کافه ها را افزایش می دهد. اینجاست که ETF های طلا وارد می شوند ، که به ما اجازه می دهد با حداقل قیمت طلا ممکن در یک زمان معین ، بدون حق بیمه متصل به آن ، دریافت کنیم. ناظران می گویند که کاهش تقاضا برای طلای فیزیکی با تقاضای بانکهای مرکزی برای محافظت و توسط خریداران Gold ETF جبران می شود و به حفظ تجمع کمک می کند.

یک مورد در مورد افزایش منابع در بزرگترین ETF با حمایت طلای جهان ، SPDR Gold Trust ، با 7. 3 درصد در سال 2019.

ETF های طلا در هند قبلاً جریان خالص دارایی های تحت مدیریت (AUMS) را مشاهده کرده اند. با این حال ، از دسامبر سال 2020 ، این هلدینگ ها در کروس 14،173. 85 پوند قرار گرفتند و روند فزاینده ای را نسبت به ماه های گذشته ادامه دادند.

سرمایه گذاران هندی نسبت به همتایان جهانی خود بازده بهتری از طلا را در طول سال ها تضمین کرده اند.

طلا از 4،300 روپیه در هر 10 گرم و 28،623. 50 روپیه در هر 10 گرم در 20 و 5 سال گذشته به Rs رسیده است. 53،730 در هر 10 گرم از دسامبر سال 2020 ، به دلیل یک روپیه ضعیف (در برابر دلار آمریکا) در هند بهتر شد.

شورای جهانی طلا می گوید از سال 2000 ، تقاضای سرمایه گذاری برای طلا به طور متوسط هر سال ، در سراسر جهان افزایش یافته است.

طلا در نمونه کارها ما - هدف Gold ETF چیست؟

Gold ETF می تواند نمونه کارها ما را با ثبات قیمت نسبی که توسط فلز نادر به دست می آید ، تقویت کند. طلا یک دارایی استراتژیک است و فقط یک تاکتیکی نیست.

تخصیص 5-10 درصد از سرمایه گذاری های ما در ETF های طلا می تواند یک شبکه ایمنی در برابر رکودهای غیر منتظره در شاخص های سهام باشد. اگر ما با رکود بسیار سختی در بازارهای پول زندگی می کنیم ، می توانیم چند سال از منابع طلای ETF خود را افزایش دهیم تا آن را سوار کنیم. افراد بالاتر از چهل سالگی نیز می توانند برای امنیت بیشتر سرمایه گذاری طلای خود را به 15 درصد افزایش دهند.

اشکال دیگر طلای کاغذ

گزینه هایی مانند صندوق های استخراج طلا و صندوق های طلای صندوق ها (FOF) / طرح های صندوق متقابل طلا وجود دارد که علاوه بر اوراق قرضه طلای معتبر (SGB) ، نوع دیگری از صندوق متقابل ، طلای الکترونیکی یا دیجیتال طلا است.

صندوق متقابل طلا در مقابل طلا

یک طرح صندوق متقابل طلای طلا در ETF های طلایی سرمایه گذاری می کند اما نیازی به حساب DEMAT ندارد ، در حالی که ، در مورد ETF های طلا ، یک حساب تجارت Demat-Cum ضروری است.

چند موسسه مالی از جمله کارگزاری ها با همکاری MMTC ، طلا الکترونیکی را ارائه می دهند. SGBS توسط RBI ، هر چند ماه یکبار ، با فروش قبلی در بازار ثانویه صادر می شود.

Gold ETF در مقابل اوراق قرضه طلایی

بازخرید SGB مالیات نمی شود و سالانه 2. 5 درصد سود ما را به دست می آورد. با این حال ، آنها به دلیل دوره بلوغ هشت سال و دوره قفل پنج ساله ، از ETF های طلایی کمتری دارند. از طرف دیگر ، ETF های طلا همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، مالیات می گیرند ، و دارندگان Gold ETF بر خلاف SGBS هیچ گونه پرداخت بهره دریافت نمی کنند.

شناخته شده است که طلای الکترونیکی بازده کمی بالاتری از ETF های طلا دارد و هزینه های مدیریتی ندارد اما برخلاف ETF های طلا ، مالیات ثروت را برای دارایی های بالاتر از 30 روپیه متحمل می شود.

فراز و نشیب های اقتصادی از زمان رکود جهانی در سال 2008 ثابت کرده است که حتی طلا می تواند بی ثبات باشد. اگر اقتصادهای بزرگ دچار بازپرداخت شوند ، سرمایه گذاران در سراسر جهان به طلا روی می آورند اما هنگام بهبودی ، آن را رها می کنند. با این حال ، سرمایه گذاری 10 درصد از پول ما در طلای کاغذ مانند Gold ETF در زمان های فعلی یک حرکت هوشمندانه محسوب می شود.

اگر ETF طلا را انتخاب کنیم ، می تواند به عنوان یک پرچین عمل کند زیرا به بازنشستگی یا در زمان های مشکل دار نزدیک می شویم.

آیا می توانم طلای فیزیکی را از Gold ETF بدست آورم؟

نه ، یک سرمایه گذار نمی تواند طلای فیزیکی را از ETF های طلا بدست آورد. معاملات کاملاً آنلاین است.

Tavaga هر چیزی است که شما برای شروع اهداف خود نیاز دارید ، در مسیر خود باشید و به موقع به آنها برسید.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 45 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:18