5 موردی که باید در مورد معاملات آتی سنگ آهن بدانید

ساخت وبلاگ

بین المللی سازی قراردادهای آتی سنگ آهن ، دسترسی بیشتری به جامعه جهانی کالاها برای تجارت در بزرگترین بازار آهنی در جهان فراهم کرده است.

وقتی صحبت از کالاهای تجاری می شود ، بازار سنگ آهن اصلی اصلی است که تا حد زیادی با رشد اقتصادی جهان ، تولید ناخالص داخلی و فعالیت های صنعتی مرتبط است.

بر خلاف فلزات گرانبها مانند طلا و نقره ای که به ارزش پولی و ذاتی آنها مرتبط است ، سنگ آهن در ساخت و ساز و تولید فولاد مورد استفاده قرار می گیرد و تقاضای صنعتی خود را به عنوان یک عامل اصلی برای عملکرد قیمت خود تبدیل می کند.

اگر احساس کنند اقتصاد با افزایش نیاز به ساخت و ساز و فولاد در حال رشد است ، معامله گران سنگ آهن می توانند روی فلز صعود کنند. با این حال ، در طی رکود اقتصادی یا رکود اقتصادی ، ممکن است تقاضا برای سنگ آهن کاهش یابد و در نتیجه کاهش قیمت باشد.

برای سرمایه گذاری در این مورد ، اگر معتقدند قیمت کاهش می یابد ، می توانند بازار سنگ آهن را نزولی و کوتاه کنند.

سنگ آهن ماده اولیه اولیه است که در تولید فولاد مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات فولادی می توانند به اشکال مختلفی از جمله میلگرد فولادی ، صفحات فولادی و کویل های نورد گرم باشند و مواد اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز ، کشتی سازی و سایر فعالیت های تولیدی هستند.

برای تجارت سنگ آهن ، معامله گران می توانند قراردادهای آتی سنگ آهن را در صرافی هایی مانند بورس کالای دالیان (DCE) در تعداد 100 تن متریک (MT) با حداقل حاشیه معاملات 5 ٪ از ارزش قرارداد خریداری یا بفروشند.

به عنوان مثال ، قرارداد آتی سنگ آهن در DCE در CNY (RMB) با حجم معاملات سالانه 982 میلیون قطعه قیمت دارد.

این کار می تواند به منظور محافظت از قرار گرفتن در معرض سنگ آهن فیزیکی یا موقعیتی در مورد نحوه حرکت قیمت سنگ آهن انجام شود.

در این مقاله ، ما شما را از طریق 5 چیز اساسی که باید در مورد بازار سنگ آهن درک کنید برای تصمیم گیری های تجاری آگاهانه تر می گیریم.

5 مورد در مورد تجارت آتی سنگ آهن که باید بدانید

1. بازار چین و رشد اقتصادی به شدت بر بازار سنگ آهن تأثیر می گذارد

در حالی که سنگ آهن یک کالای جهانی با کشورهایی مانند استرالیا و برزیل است که به عرضه و تقاضای آن کمک می کند ، چین کشوری است که به شدت بر قیمت سنگ آهن تأثیر می گذارد.

چین ممکن است تنها سومین تولید کننده بزرگ سنگ آهن باشد ، رشد سریع و رشد ساخت و ساز در چین به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در مصرف سنگ آهن در جهان ظاهر می شود.

افزایش تقاضا برای فولاد در چین احتمالاً به افزایش قیمت سنگ آهن کمک می کند. برعکس ، کندی در رشد اقتصادی چین به دلیل کاهش تقاضای صنعتی می تواند به کاهش قیمت سنگ آهن کمک کند.

2. تقاضای فولاد و زیرساخت ها محرک اصلی قیمت سنگ آهن هستند

تعداد بیشماری از عوامل اساسی وجود دارد که باعث افزایش قیمت سنگ آهن می شود و باید قبل از تجارت این فلز با دقت در نظر گرفته شود.

کشورهایی مانند چین و هند به لطف صنعت ساخت و ساز در حال گسترش خود ، تقاضای زیادی برای فولاد دارند. در مواقع پررونق ، فولاد برای ساخت ساختمانها به لطف خواص و مقرون به صرفه بودن آن مورد نیاز است و باعث افزایش قیمت سنگ آهن (جزء فولاد) می شود.

در طرف دیگر معادله ، عرضه نیز بر قیمت سنگ آهن تأثیر می گذارد. از آب و هوای بد گرفته تا خاموش شدن مین در کشورهای بزرگ تولید کننده مانند برزیل ، استرالیا یا چین می تواند باعث افزایش قیمت سنگ آهن شود.

3. مبادله برای تجارت آینده سنگ آهن

بازار معاملات آتی به معامله گران این امکان را می دهد تا از طریق انواع مبادلات ، معاملات آتی سنگ آهن را به طور فعال تجارت کنند.

دو مبادله اصلی وجود دارد که باید هنگام معاملات آینده سنگ آهن از آنها آگاه باشید.

اولین مورد از طریق SGX (مبادله سنگاپور) است که می توانید انواع مختلفی از آتی سنگ آهن چینی را در اندازه های قرارداد 100 یا 500 تن متریک در نمرات مختلف خلوص آهن از 58 ٪ تا 65 ٪ تجارت کنید.

شما همچنین می توانید آینده سنگ آهن را در بورس کالای چینی دالیان (DCE) تجارت کنید. این بزرگترین بازار مشتق سنگ آهن جهان است. قراردادهای آتی سنگ آهن در اینجا در تعداد زیادی 100 تن متریک وجود دارد و تحویل فیزیکی می تواند انجام شود.

4- معاملات آتی نیاز به حاشیه اولیه و حاشیه نگهداری دارد

معاملات معاملات آتی شما را ملزم به ارائه حاشیه اولیه و حاشیه نگهداری می کند. بسته به مبادله ، حاشیه اولیه می تواند در هر جایی از 5 تا 10 ٪ از قراردادی که معامله می شود باشد.

حاشیه تعمیر و نگهداری از طرف دیگر پولی است که یک معامله گر باید در حساب خود داشته باشد تا بتواند موقعیت قرارداد آینده خود را ادامه دهد.

در صورت کاهش وجوه در حساب حاشیه زیر مبلغ حاشیه تعمیر و نگهداری ، معامله گر برای بالا بردن حساب خود یک تماس حاشیه دریافت می کند.

برای قراردادهای آتی سنگ آهن در DCE ، حداقل حاشیه معاملات 5 ٪ از ارزش قرارداد است.

5- معاملات معاملات آتی سنگ آهن در بازار چین به یک واسطه خارج از کشور نیاز دارد

تجارت در بازارهای چین از طریق مبادلاتی مانند DCE، بورس کالای ژنگ ژو (ZCE) و بورس بین المللی انرژی شانگهای (INE) به معامله گران نیاز دارد که یا از طریق یک کارگزار داخلی چینی آتی که عضو بورس است یا از طریق یک واسطه خارج از کشور مراجعه کنند.

خارجی ها در خارج از چین باید از طریق یک واسطه در خارج از کشور برای ایجاد یک حساب تجاری با یک شرکت آتی داخلی به منظور تجارت، مراجعه کنند.

از طریق این مسیر، معامله‌گران بین‌المللی می‌توانند از دلار آمریکا و RMB خارج از کشور برای برآورده کردن الزامات حاشیه تجاری اولیه و همچنین تجارت بدون مالیات چین استفاده کنند. این فرآیند را آسان و بدون دردسر می کند.

با تلاش چین برای باز کردن بازار آتی خود به روی جهان، سرمایه گذاران خارج از چین اکنون می توانند به راحتی سرمایه گذاری کنند و قراردادهای آتی چین را معامله کنند که شامل موارد زیر است:

  • معاملات آتی نفت خام
  • معاملات آتی سنگ آهن
  • قراردادهای آتی لاستیک TSR20
  • معاملات آتی نفت کوره کم گوگرد
  • قراردادهای آتی روغن پالم
  • معاملات آتی مس
  • معاملات آتی اسید ترفتالیک خالص (PTA).

معاملات آتی سنگ آهن را از امروز با معاملات آتی شرق شروع کنید

در اورینت فیوچرز، ما به معامله گران امکان دسترسی به بازارهای مشتقه چین را برای تجارت آتی سنگ آهن می دهیم.

ما یک کارگزار رسمی تحت نظارت MAS و همچنین یک واسطه رسمی در خارج از کشور هستیم و به معامله گران اجازه می دهیم به طیفی از معاملات آتی و اختیار معامله در صرافی های چینی از جمله INE، DCE و ZCE دسترسی داشته باشند.

با ما می توانید از دسترسی مستقیم به معاملات، تسویه و تسویه حساب لذت ببرید. شرکت مادر ما، Shanghai Orient Futures، بزرگترین کارگزار از نظر حجم کل در پنج بورس تنظیم شده در چین است.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 45 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:16