مسیر استوایی به ثروت: یک استراتژی سرمایه گذاری باستانی برای دنیای مدرن

ساخت وبلاگ

Stoic Path to Wealth

فرصت های مالی زیادی در جهان وجود دارد. و به نظر می رسد که میلیون ها نفر بدون تلاش زیاد با خرید بیت کوین ، سهام GameStop ، یا نام آن را نامگذاری می کنند. هر هفته ، داستان دیگری در مورد چگونگی شلیک برخی از دارایی ها در مدت زمان کوتاه وجود دارد.

اینها دور از کشور هستند ، و حقیقت این است که بیشتر ما هرگز یکی از آن امواج را که در کمتر از یک سال به یک میلیون دلار تبدیل می شود ، سوار نخواهیم کرد. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید در یک دوره طولانی تر ثروتمند شوید.

در طولانی مدت ، بازارهای عمومی هنوز بهترین سازنده ثروت در کره زمین هستند. در واقع ، شما نمی توانید سرمایه گذاری نکنید.

در حالی که بیشتر دارایی ها در طول قرن گذشته از ارزش خود قدردانی کرده اند ، قدرت خرید ما تغییر نکرده است. مطمئناً دستمزدها افزایش یافته است. اما تورم نیز دارد. نتیجه نهایی؟اگر سرمایه گذاری نکنید ، به احتمال زیاد در طولانی مدت پول از دست می دهید.

اما سرمایه گذاری دشوار است زیرا بر خلاف طبیعت انسان است. ما امروز باید انتخاب کنیم ، که در آینده پرداخت می شود. این چالش شماره یک برای ساخت ثروت و سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاری در مورد مدیریت احساسات شماست

من در سال 2007 سرمایه گذاری در بورس را شروع کردم و طی یک سال 60 ٪ از پولی را که سرمایه گذاری کردم از دست دادم. پاسخ من تقریباً مانند هر انسان دیگری بود: من به طور کلی سرمایه گذاری را متوقف کردم.

این اتفاقی است که برای اکثر افرادی که در اوج حباب شروع به سرمایه گذاری می کنند ، اتفاق می افتد. آنها وقتی همه دیگران این کار را انجام می دهند ، روی چیزی سرمایه گذاری می کنند. و هنگامی که همه چیز در حال خراب شدن است ، درد از دست دادن آنقدر بد است که قسم می خورند که دیگر هرگز سرمایه گذاری نکنند.

در حالی که من در سالهای پس از بحران مالی ، بازده های زیادی را از دست دادم ، وقت خود را صرف فهمیدم که سرمایه گذاران موفق در بازی چگونه ماندم. من آموخته ام که کلید ساخت ثروت مدیریت احساسات شما است.

در تجربه من ، سرمایه گذاری 9 ٪ نظریه ، 1 ٪ اعدام و 90 ٪ مدیریت احساسات شما است. به همین دلیل من فلسفه استوئیسم را در استراتژی سرمایه گذاری خود استفاده کرده ام - این به من کمک می کند تا مهمترین بخش را مدیریت کنم: احساسات.

در این مقاله ، من به اشتراک می گذارم که چگونه می توانید از استوکیسم استفاده کنید تا یک سرمایه گذار بهتر شوید تا بتوانید ثروت را شروع کنید. وقتی این استراتژی را اعمال می کنید ، سرمایه گذاری آسان می شود. و اگر قبلاً یک سرمایه گذار خوب هستید؟هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، می توانید از استوکیسم استفاده کنید تا احساساتی کمتری داشته باشید.

استوئیک ها چگونه پول را مشاهده کردند؟

در هسته اصلی آن ، استوئیسم یک استراتژی بقا است. این راهی برای محافظت از عقل شما است. اما همچنین می توانید برای محافظت از پول خود از استواییسم استفاده کنید.

پایه و اساس استوئیسم مبتنی بر اصل این است که بدانید چه چیزی در کنترل شما در مقابل آنچه خارج از کنترل شما است وجود دارد. زیبایی این فلسفه این است که می توان آن را در یک جمله توضیح داد.

اما برخلاف آنچه بیشتر مردم فکر می کنند ، استوئیک ها پول و ثروت را پذیرفتند. از این گذشته ، این چیزی است که ما هیچ کنترلی بر آن نداریم ، درست است؟این چیزی است که یکی از سخت ترین استوایی ها ، Epictetus ، در مورد پول گفت:

"اگر می توانید پول خود را صادقانه ، قابل اعتماد و با عزت بمانید ، به هر حال این کار را انجام دهید. اما اگر مجبور هستید یکپارچگی خود را به خطر بیاندازید ، لازم نیست درآمد کسب کنید. "

من این طرز فکر را دوست دارم زیرا در مورد پول قضاوت نمی کند. می خواهید ثروتمند شوید؟انجام دهید. و اگر ثروتمند نشوید؟مشکلی نیست

این جوهر یک ذهنیت استوایی هنگام پول است. چیزهای مهمتر از ثروت وجود دارد. مواردی مانند افتخار ، صداقت و زندگی با توجه به ارزش های شما مهمترین چیز است. اما این بدان معنا نیست که ثروت مهم نیست.

سوال این است: آیا می توانید ثروتمند شوید و مانند یک استوئیک زندگی کنید؟

مسیر استوایی به ثروت توضیح داد

بنابراین به من اجازه دهید پیش زمینه ای سریع به شما ارائه دهم در صورتی که در وبلاگ من تازه وارد شوید. من در جنگ ایران و عراق در تهران متولد شدم. پدر و مادرم در سال 1988 هنگامی که من یکی بودم به هلند مهاجرت کردند و من در لیواردن بزرگ شدم.

من یک دانشجوی طولانی مدت فلسفه بوده ام و از 20 سالگی سرمایه گذاری را شروع کردم.

تأثیرات اصلی من Seneca ، Epictetus ، William James و Ralph Waldo Emerson است. در حالی که من فلسفه استوئیسم را برای زندگی و استراتژی سرمایه گذاری خود اعمال کرده ام ، من یک عمل گرا هستم.

تأثیرات سرمایه گذاری من گسترده تر است. من کار سرمایه گذاران ارزشمند مانند وارن بافت ، چارلی مونگر ، پیتر لینچ ، بیل آکمن ، جوئل گرینبلات و افسانه ایندکس کننده جان گوگل را مطالعه کرده ام.

اما برای گسترش طیف وسیعی از دانش سرمایه گذاری ، من همچنین معامله گران و سرمایه گذاران رشد مانند جسی لیورمور ، جورج سوروس و پل تودور جونز را مطالعه کردم.

پس از گذراندن سالها در مطالعه طیف گسترده ای از فیلسوفان و سرمایه گذاران ، آموخته ام که سه نقطه عطف اصلی برای ایجاد ثروت وجود دارد. من این را مسیر استوایی به ثروت می نامم زیرا می توانم ویژگی های استوایی را در هر سرمایه گذار موفق مشاهده کنم. به طور خلاصه نقشه راه است:

1. درآمد کسب کنید

در حالی که برای شروع سرمایه گذاری مجبور نیستید ثروتمند شوید ، باید بیشتر از آنچه برای نیازها هزینه می کنید درآمد کسب کنید. برای کسب درآمد بیشتر در اقتصاد خود ، ما به مهارت های تولید درآمد مانند نوشتن ، برنامه نویسی ، صحبت کردن ، پیشرو و غیره نیاز داریم.

دستیابی به مهارت های استوایی ترین کاری است که می توانید انجام دهید زیرا با تمرکز روی آنچه کنترل می کنید شروع می کنید. و در اقتصاد امروز ، شخصی که می تواند با مهارت های خود ارزش ایجاد کند ، هرگز برای مدت طولانی بدون شغل نخواهد بود.

هر سرمایه گذار که من مطالعه کرده ام ، با قرار دادن کار شروع به امرار معاش می کند. بیشتر آنها شغل داشتند و برای شخص دیگری کار می کردند. وارن بافت از سال 1954 تا 1956 به عنوان تحلیلگر اوراق بهادار در گراهام-نیومن کار کرد.

او پس از آن مشارکت خود را آغاز کرد. جورج سوروس بین سالهای 1947 و 1954 چندین مدرک دانشگاهی را دنبال کرد. سپس ، وی به عنوان منشی در یک بانک سرمایه گذاری کوچک شغل گرفت.

من می توانم مدتی ادامه دهم اما شما این نکته را می گیرید. همه ما باید با کسب درآمد به عنوان پایه و اساس ساخت ثروت شروع کنیم. این بدان معنی است که شما می توانید از هیچ چیز جز مهارت های خود ارزش ایجاد کنید.

2. از دست دادن پول

یک جنبه مهم از ثروت وجود دارد که کتاب ها و مقالات اصلی پوشش نمی دهند. و این اهمیت برخورد با ضرر است. اکثر مردم از از دست دادن پول متنفر هستند. من می توانم با این مفهوم بیزاری ضرر بسیار ارتباط داشته باشم.

در حال رشد ، خانواده ما برای پرداخت چک زندگی می کردند و ما در بدهی به گردن خود می رسیدیم. هرچه بزرگتر شدم و شروع به کسب پول خودم کردم ، شروع کردم به ادامه آن برای زندگی عزیز. اگر در مورد سرمایه گذاری جدی باشید ، این یک مشکل است.

من نمی توانم به یک سرمایه گذار موفق فکر کنم که پول خود را از دست نداد. در حقیقت ، استراتژی های اکثر سرمایه گذاران که من ذکر کردم با ضرر و زیان آنها شکل می گیرد. من نمی توانم همه این موارد را در این مقاله پوشش دهم.

اما به تاریخ وارن بافت (Berkshire Hathaway یک شرکت نساجی ناکام) ، بیل آکمن (که در کوتاه مدت خود در برابر Herbalife از دست داد) ، جورج سوروس (22 ٪ در سال 1981 در پیوندهای دولت انگلیس از دست داد) و غیره.

بزرگترین موفقیت های آنها اغلب پس از ضرر و زیان آنها صورت می گرفت. این یک مفهوم مهم در ایجاد ثروت است. شما باید با از دست دادن خوب باشید. در غیر این صورت ، شما هرگز با پول خود ریسک نخواهید کرد. و سرمایه گذاری چیست؟ریسک کردن

بهترین سرمایه گذاران به ثروت به عنوان یک بازی نگاه می کنند. این دقیقاً مانند ورزش است - حتی موفق ترین تیم های تاریخ NBA ، NFL ، MLB ، چندین بازی را در مسیرهای خود به یک قهرمانی از دست می دهند.

نکته اصلی این است که هرگز بزرگ از دست ندهید. هنگامی که سرمایه گذاری می کنید ، هر کاری که می توانید انجام دهید تا هرگز بیش از 10 ٪ از سرمایه گذاری خود را از دست ندهید. همیشه می توانید از آن برگردید.

فقط به این دلیل که فلسفه های مختلف سرمایه گذاری وجود دارد ، به این معنی نیست که شما باید از نظر مذهبی از یک سبک خاص پیروی کنید. از عقل سلیم خود استفاده کنید ، از نزولی محافظت کنید و از همه مهمتر سرمایه گذاری های خود را به آرامی بسازید.

3. رشد پول

سرمایه گذاران استوئیک شرط بندی های هوشمندانه ای را انجام می دهند که صعود بزرگی دارند. و اگر این شرط ها پرداخت نمی کنند ، آنها شلوغ نمی شوند.

برای رشد پول خود ، پول خود را در دارایی هایی قرار دهید که از ارزش آن قدردانی می کنند یا پول نقد ایجاد می کنند - و در حالت ایده آل هر دو را دارند. این همه سرمایه گذاری است.

مشکل انتخاب دارایی است. من شخصاً با سرمایه گذاری در املاک با کیفیت بالا شروع کردم زیرا این خطر نسبتاً کم است ، اما بازده کم است. من در حال حاضر پس از هزینه ، بازده خالص 6 ٪ را کسب می کنم. این غیر معمول نیست وقتی صحبت از املاک و مستغلات است.

اگر به YouTube یا Reddit بروید ، هزاران فروشنده وجود دارند که می خواهند شما را باور کنند که سهام بهترین راه برای ثروت است. من با آن موافق نیستماین فقط یک راه برای سرمایه گذاری است.

وقتی صحبت از بورس سهام می شود ، بیشتر سرمایه گذاران موافق هستند که صندوق های شاخص راهی برای اکثر مردم است. اگر پول بیشتری دارید ، می توانید یک برنامه ریز مالی یا شرکت مدیریت ثروت استخدام کنید. اما وقتی ثروت قابل توجهی به دست آورده اید ، نه وقتی شروع می کنید.

اما اگر می خواهید سرمایه گذاری توسط خودتان را بدون خطر از بین بردن شروع کنید ، چه می کنید؟من یک قانون برای آن دارم.

قانون 90/10 سرمایه گذاری

بیشتر ما تمایل به سرمایه گذاران تمام وقت که می خواهند بازار را شکست دهند ، نداریم. در طولانی مدت ، شما بهتر است پول خود را در چیزی مانند S& P 500 یا یک صندوق شاخص بازار سهام در کل قرار دهید. این بهترین راه برای به دست آوردن بازده بازار بدون هیچ تلاشی است.

اما در مورد آن دسته از افرادی که می خواهند کمی صعود تر باشند؟افرادی که به بازارها علاقه مند هستند و می خواهند ریسک کنند ، اما نمی خواهند پول زیادی را از دست بدهند.

من هم همینطور هستمدر حالی که من از سال 2007 سرمایه گذاری کرده ام ، حرفه من در حال نوشتن و تدریس است. من از کار خود لذت می برم و نمی خواهم یک معامله گر تمام وقت باشم. اما من هنوز دوست دارم کمی خطر را تحمل کنم و به طور بالقوه صعود بالاتری داشته باشم. ما آن حدس و گمان را می نامیم.

تمام موفقیت های کوتاه مدت که در مورد بیت کوین ، سهام روند ، ارزها یا کالاها می بینید ، همه چیز در مورد گمانه زنی ها است. شما یک دارایی خریداری می کنید و امیدوار هستید که آن را با قیمت بالاتر بفروشید. هیچ مشکلی با آن وجود ندارد. من می دانم که بسیاری از علاقه مندان به صندوق شاخص طرفدار حدس و گمان نیستند ، اما من به آن توجه نمی کنم. من فقط نمی خواهم تمام پول خود را در خط قرار دهم.

بنابراین من قانون سرمایه گذاری 90/10 را ایجاد کردم ، که بیان می کند که شما 90 ٪ از پولی را که اختصاص می دهید برای سرمایه گذاری سهام در یک صندوق شاخص قرار داده اید. و شما از 10 ٪ برای حدس و گمان استفاده می کنید.

90 10 rule of investing

من 90 ٪ از پولی را که می خواهم در بازار سرمایه گذاری کنم ، می گیرم و آن را در یک صندوق شاخص مانند Vanguard S& P 500 ETF قرار می دهم. و من از 10 ٪ استفاده می کنم تا چند شرط در مورد چیزهایی که فکر می کنم از بین برود ، استفاده کنم.

اما از آنجا که من با درصد کمی از پول خود که برای بازار سهام در نظر گرفته شده است ، ریسک می کنم ، اگر شرط های خطرناک من پرداخت نمی کنند ، ضربه بزرگی نمی گیرم. و اگر این کار را انجام دهند؟من بازده اضافی خواهم کرد.

سرمایه گذاری را شروع کنید: به دنبال پاسخ های بیشتر نباشید

در بعضی از مواقع ، شما باید اقدام کنید. اما ما تمایل داریم که به جستجوی آن قطعه خاص از خرد بپردازیم که باعث ایجاد تفاوت می شود. بنابراین ما ادامه می دهیم که کتاب های بیشتری را می خوانیم ، به پادکست های بیشتری گوش می دهیم و به دنبال حکیم های مختلف سرمایه گذاری هستیم.

در نتیجه ، ما هرگز اقدامی نمی کنیم و بدترین دشمن خودمان می شویم. هیچ کس آن را بهتر از Epictetus نگفت:

"پیگیری بی امان شما از خرد ، در واقع داشتن آن را به تعویق می اندازد. تعقیب را پس از تونیک و معلمان جدید ترک کنید. آخرین مریم گلی یا کتاب یا رژیم غذایی یا اعتقاد شما را به سمت زندگی شکوفا سوق نمی دهد. شما انجام می دهید. "

تا زمانی که پول خود را نگرفتید و آن را به خط بگذارید ، هرگز نمی دانید سرمایه گذاری چیست. می توانم بگویم که من تقریباً تمام اشتباهات سرمایه گذاری را که می تواند مرتکب شده باشد ، مرتکب شده ام.

من به دارایی های محبوب که در طی 24 ساعت در نصف کاهش یافته است ، شرط بندی کردم. من ده ها بار کم خریداری کرده ام و فروخته شده است. من کم خریداری کرده ام ، کمی بیشتر فروخته شده و بیشترین افزایش را از دست داده ام زیرا زودتر از آن خارج شدم. من پول خود را از یک صندوق شاخص بیرون آورده ام ، فقط برای بازگشت به آن بازگردم.

اما استواییسم به من کمک کرده است تا یک سرمایه گذار بهتر شوم زیرا این امر باعث می شود که من از سطح سرریز تری برخوردار باشم.

هر بار که روی چیزی سرمایه گذاری می کنید ، با پول سخت درآمد خود ریسک می کنید ، که همیشه ترسناک خواهد بود. اما مهم نیست که چه اتفاقی می افتد ، خود را از سرمایه گذاری صحبت نکنید. شما نمی توانید آن را تحمل کنید.

در دراز مدت ، بازارها هنوز هم در یک جهت حرکت می کنند: بالا. شما یا سوار را بالا می برید ، یا در آنجا هستید که هستید.

n ote: من در حال حاضر روی یک کتاب تمام قد در مورد این موضوع کار می کنم. اینجا بیشتر بدانید

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 41 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:49