تفاوت های عمده بین تجارت آنلاین و آفلاین

ساخت وبلاگ

قبل از ظهور اینترنت ، معاملات فقط از طریق حالت های آفلاین پردازش می شد. در این مدت ، کارگزاران سهام سهام را به نمایندگی از مشتریان خود خریداری و می فروشند. در چند سال گذشته ، تجارت تغییرات زیادی را تجربه کرده است. به منظور صاف تر و ساده تر این روند ، تجارت آنلاین در سراسر جهان معرفی شد. از زمان به وجود آمدن معاملات آنلاین ، خرید و فروش سهام از طریق کانال های آنلاین برای معامله گران آسان تر شد. این روند نه تنها این روند را برای معامله گران سهام راحت کرد ، بلکه تجارت آنلاین نیاز به واسطه ها را کاهش داد (از آنجا که تجارت آنلاین بسیار ساده بود تا به هر شخص ثالث نیاز به انجام کار داشته باشد).

در دوره فعلی ، تجارت آفلاین و سهام آنلاین رایج شده است. با این حال ، معاملات آفلاین به این معروف نیست که بیشتر و بیشتر افراد اکنون تجارت آنلاین را یک راه حل بهتر ، راحت و مقرون به صرفه در نظر می گیرند. بهترین بخش این است که مجموعه ای از راه هایی وجود دارد که فرد می تواند از تجارت آنلاین بهره مند شود. بیایید در مورد برخی از تفاوت های اساسی بین معاملات آفلاین و آنلاین سهام و ویژگی هایی که باعث می شود دومی از هم جدا شود ، بیاموزیم.

همانطور که قبلاً بحث شد ، رسانه آنلاین روشی ساده و راحت برای تجارت سهام را به همراه می آورد. این افراد که پیش از این مجبور بودند یک کارگزار سهام را برای پردازش معاملات خود منصوب کنند ، اکنون می توانند این کار را به تنهایی انجام دهند. در حقیقت ، هر کسی می تواند حساب تجارت سهام خود را باز کرده و خرید و فروش سهام را انجام دهد. تمام آنچه شما نیاز دارید یک تلفن هوشمند یا لپ تاپ ، یک اتصال اینترنتی مناسب برای معاملات سریع و برخی از دانش اساسی در مورد تکمیل مشخصات معاملات آنلاین شما است ، و این همان است! همه شما قرار است با تجارت تجارت سهام خود شروع کنید.

پرونده با تجارت آفلاین یکسان نیست. تجارت سهام از طریق حالت های آفلاین یک کار فوق العاده چالش برانگیز و گران است. برای انجام کار با سهولت باید یک کارگزار سهام را استخدام کنید. بر خلاف معاملات آنلاین که در آن می توانید سهام خود را از هرجای دیگر پیگیری کنید ، برای هر مرحله در حالت دیگر به کارگزار سهام خود وابسته هستید.

اگر قبلاً در سیستم عامل های معاملاتی آنلاین حساب کاربری دارید ، می دانید هزینه نگهداری و بهره برداری از سایت های تجارت آنلاین چقدر اقتصادی است. البته ، شما باید برای نگهداری و عملکرد حساب معاملات آنلاین خود هزینه ای بپردازید اما بسیار ارزان تر از تجارت آفلاین خواهد بود. در معاملات آفلاین ، مردم باید برای تنظیم شعب و استخدام کارمندان بپردازند. چه چیز دیگری؟استخدام یک کارگزار نیز دارای برچسب قیمت سنگین است. به زبان ساده ، اگر کانال معاملاتی سهام آفلاین را انتخاب کنید ، می خواهید بازو و پا را بپردازید. توجه داشته باشید که ممکن است برای حفظ پلت فرم تجارت سهام آنلاین خود به یک کارگزار نیاز داشته باشید اما هزینه چنین کارگزار حداقل است.

امروز ، مردم به سختی بدون تلفن هوشمند خود آنجا را ترک می کنند. همانطور که موبایل 24/7 خود را با خود دارید ، راحت تر با آخرین اخبار و فرصت های سهام به روز می شوید. به این ترتیب ، شما هرگز در برخی از معاملات جالب سهام از دست نخواهید داد. در مقابل ، حالت معاملات سهام آفلاین به کارگزاران اجازه نمی دهد تا در اولین زمان ممکن آخرین اطلاعات را پیدا کنند. از این گذشته ، پیگیری نرخ سهام 24/7 و اطلاع رسانی به مشتری هر بار که تغییر نرخ برای کارگزاران سهام غیرممکن است.

اینها تفاوت عمده ای بین معاملات آنلاین و آفلاین سهام بود. قبل از انتخاب بین حالت تجارت آنلاین و آفلاین ، عوامل ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید. وقت بگذارید و تصمیم عاقلانه ای بگیرید. موفق باشید!

همچنین بخوانید: آیا تجارت آنلاین گزینه اقتصادی است؟با انتخاب تجارت آنلاین پس انداز کنید

اکنون تجارت را شروع کنید

این اعلان را به اشتراک گذارید

آخرین به روزرسانی ها را دریافت کنید

پست های مرتبط

How can I get started with investing in the stock market as a newcomer?

چگونه می توانم با سرمایه گذاری در بورس به عنوان تازه وارد شروع به کار کنم؟

اگر مبتدی در بورس سهام هستید ، ممکن است دقیقاً نمی دانید از کجا شروع کنید. اولین چیز

Trading Strategies: How to Trade Crude Oil?

استراتژی های معاملاتی: چگونه می توان نفت خام را تجارت کرد؟کارگزاری گیل

نفت خام به عنوان یکی از مایع ترین کالاهای سرمایه گذاری در بازار ، کالایی قابل معامله با نمودارهای روشن است.

What is the Nifty Future and How to Trade it?

آینده خوب و چگونه می توان آن را تجارت کرد؟کارگزاری گیل

Nifty Future یک ابزار مشتق است که بر اساس شاخص بورس اوراق بهادار ملی Nifty است. از آنجا که این ابزار ارزش خود را بدست می آورد

The Share Market A Guide to Trading (2)

بازار سهم: راهنمای تجارت - Gill Broking

بنابراین ، یادگیری جوانب مثبت و منفی معاملات داخلی مهم است تا ایده بهتری در مورد چگونگی عملکرد این بازار داشته باشید و دقیقاً چگونه می توانید پول خود را رشد دهید. در این پست ، ما شما را از طریق چند مزیت و معایب معاملات داخل کشور طی خواهیم کرد. بنابراین ، خواندن را ادامه دهید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سرمایه گذاران توجه:-

با ما تماس بگیرید
درباره ما
دانش
محصولات ما

تماس و تجارت

هزینه های اضافی 20 پوند + هزینه های قابل اجرا در هر سفارش ممکن است برای سفارشات ارائه شده از طریق میز پشتیبانی/معامله ما هزینه شود.

مسئول تطابق

نام: charanpreet gill ph شماره: 011-40345555 ایمیل: [email protected]

افشای معاملات اختصاصی حساب و NSE توسط اعضا به مشتریان

افشای معاملات اختصاصی: از نظر مقررات قوانین ، قوانین خداحافظی و قوانین تجاری مبادلات و مطابق با شماره دایره ای SEBI SEBI/MRD/SE/CIR-42/2003 مورخ 19 نوامبر 2003 و SEBI/HO/CDMRD/DMP/CIR/P/2016/49 مورخ 25 آوریل 2016 در مورد افشای معاملات حساب اختصاصی توسط کارگزار به مشتری ، Gill Broking Private Limited افشای محدود به مشتریان خود در مورد سیاست های خود در معاملات اختصاصی. Gill Broking Private Limited در حال انجام معاملات مبتنی بر مشتری و معاملات طرفدار حساب است. Gill Broking - Sebi reg inz000168338 |شماره CIN- U67190DL2017PTC324293 |برای هر شکایت ، لطفاً برای ما بنویسید: [email protected]

کپی رایت © 2020 - Gill Broking Pvt Ltd

سرمایه گذاران توجه!

• از طرح های بازده ثابت/تضمین شده/منظم/محافظت از سرمایه مراقب باشید. کارگزاران یا اشخاص مجاز آنها یا هر یک از همکارانشان مجاز به ارائه بازده ثابت/تضمین شده/منظم/حمایت از سرمایه در سرمایه گذاری شما نیستند یا مجاز به پرداخت هرگونه توافقنامه با شما هستند تا بتوانند از بودجه ارائه شده توسط شما بهره مند شوند. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت پیش فرض ادعای عضو برای وجوه یا اوراق بهادار داده شده به کارگزار تحت هرگونه ترتیب/ توافق نامه بازده نشانگر توسط کمیته مربوطه مبادله طبق هنجارهای مصوب پذیرفته نمی شود.• اطمینان حاصل کنید که پرداخت وجوه/اوراق بهادار در حساب شما ظرف 1 روز کاری از تاریخ پرداخت دریافت می شود.• در حین اجرای POA (وکالت) مراقب باشید - تمام حقوقی را که کارگزار سهام می تواند از آن استفاده کند و بازه زمانی که POA را برای آن معتبر است ، مشخص کنید. ممکن است توجه داشته باشید که POA مطابق SEBI / مبادلات یک الزام اجباری نیست.• ثبت نام در برنامه های آنلاین ، Viz Speed-E و ساده ترین ارائه شده توسط سپرده گذاری برای تحویل آنلاین اوراق بهادار به عنوان جایگزینی برای POA.

• وجوه را با کارگزار سهام بیکار نگه ندارید. لطفاً توجه داشته باشید که کارگزار سهام شما مجبور است مانده اعتبار را که با آنها قرار دارد ، بازگرداند ، در طی سه روز کاری در صورتی که طی 30 روز گذشته تقویم هیچ معامله ای انجام نداده اید. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت پیش فرض یک عضو ، ادعای وجوه و اوراق بهادار ، بدون هیچ گونه معامله ای در مبادله توسط کمیته مربوطه مبادله طبق هنجارهای مصوب پذیرفته نمی شود.

• فرکانس تسویه حساب را انتخاب کنید. اگر تصمیم به اجرای حساب کاربری خود دارید ، لطفاً اطمینان حاصل کنید که کارگزار شما حساب شما را تسویه می کند و در هر صورت ، حداکثر یک بار در 90 روز (یا 30 روز در صورت انتخاب 30 روز تسویه حساب). در صورت اعلام عضو بازرگانی به عنوان defaulter ، ادعاهای مشتری در برابر چنین عضو defaulter مشمول واجد شرایط بودن ادعاهای جبران خسارت از IPF به مشتریان عضو Defaulter خواهد بود. این هنجارها در وب سایت Exchange در لینک زیر موجود است: NSE ، MCX

• کارگزاران مجاز به پذیرش انتقال اوراق بهادار به عنوان حاشیه نیستند. اوراق بهادار ارائه شده به عنوان حاشیه/ وثیقه باید در حساب مشتری باقی بماند و فقط با استفاده از "تعهد حاشیه" ، ایجاد شده در سیستم سپرده گذاری می تواند به کارگزار تعهد شود. به هر دلیلی مشتری ها مجاز به قرار دادن هیچ اوراق بهادار با کارگزار یا همکار کارگزار یا شخص مجاز کارگزار نیستند. کارگزار می تواند اوراق بهادار متعلق به مشتری را فقط برای تسویه اوراق بهادار فروخته شده توسط مشتری در نظر بگیرد.

• همیشه اطلاعات تماس خود را به صورت مثال نگه دارید. شماره تلفن همراه/شناسه ایمیل با کارگزار سهام به روز شد. ایمیل و شماره تلفن همراه الزامی است و برای به روزرسانی در سوابق مبادله باید همان کارگزار خود را برای به روزرسانی ارائه دهید. اگر به طور مرتب پیام های مبادله/سپرده گذاری را دریافت نمی کنید ، باید بلافاصله موضوع را با کارگزار/مبادله سهام بپردازید.

• هیچ ایمیل/پیامکی دریافت شده از مبادله معاملات انجام شده توسط شما را نادیده نگیرید. همین مورد را با یادداشت های قرارداد/بیانیه حساب های دریافت شده از کارگزار خود تأیید کنید و در صورت وجود ، به کارگزار خود بلافاصله به کارگزار خود گزارش دهید و اگر کارگزار سهام پاسخ نمی دهد ، لطفاً بلافاصله این کار را با مبادله/سپرده گذاری انجام دهید.

• پیام های ارسال شده توسط مبادلات را به صورت هفتگی در مورد صندوق ها و مانده های اوراق بهادار گزارش شده توسط عضو بازرگانی بررسی کنید ، آن را با بیانیه هفتگی حساب ارسال شده توسط کارگزار مقایسه کنید و در صورت مشاهده اختلاف ، بلافاصله نگرانی خود را برای مبادله ایجاد کنید.

• لطفاً به منظور تجارت به هر کسی ، از جمله یک شخص مجاز یا یک کارگزار ، به غیر از یک کارگزار سهام ثبت شده SEBI ، وجوه را منتقل نکنید.

• با واسطه های ثبت نشده (که در SEBI/مبادلات ثبت نشده اند) برخورد نکنید.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 53 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 8:13