یک رویکرد تحلیلی برای به حداکثر رساندن سود و شناسایی ریسک در استخرهای نقدینگی AMM

ساخت وبلاگ

سال 2020 یک سال باورنکردنی برای مبادلات غیرمتمرکز بود که Uniswap از Coinbase در حجم معاملات در سپتامبر 2020 پیشی گرفت. این باعث شده است که سرمایه گذاران بیشتری به استخرهای نقدینگی علاقه مند شوند ، بخشی از مدل AMM UNISWAP. بسیاری از آنها به سمت نقدینگی با پاداش های جذاب کشاورزی جذب می شوند ، اما این تنها بخشی از معادله است. این مقاله به درک عوامل مختلفی که هنگام تأمین نقدینگی به سبک Uniswap AMM در نظر گرفته می شود ، کمک می کند.

معیارهای کلیدی سود برای ارائه دهندگان نقدینگی

نمودار نشان دهنده عملکرد اخیر استخر AAVE/ETH ارائه شده توسط apy. vision

حجم معاملات

حجم اخیر از استخر AAVE/ETH در UNISWAP

هزینه های مبادله درآمد را هدایت می کند

استخر با یک جفت توکن محبوب می تواند حجم بالایی داشته باشد که منجر به هزینه های بالاتر می شود. در UNISWAP هر تجارت 0. 3 ٪ هزینه پروتکل را پرداخت می کند که به طور مساوی بین ارائه دهندگان نقدینگی در استخر با توجه به سهم استخر آنها تقسیم می شود. حجم بالا به معنای تجارت بیشتر است که به نوبه خود درآمد بیشتری را برای استخر ایجاد می کند. سهم شما از این هزینه ها توسط درصد استخر شما در اختیار شما قرار می گیرد. سودآوری استخر بر اساس حجم و ذخایر با نسبت V/R (حجم/ذخایر) در نمودار بالا نشان داده شده است.

یک گفته محبوب می گوید: "زمان در استخر زمان استخر را می کشد" ، زیرا دوره های زمانی با حجم بالا دشوار است زیرا می توانند با هر تعداد از رویدادهای خارجی مانند راه اندازی توکن غافلگیرکننده یا نوسان بزرگی در بازار کلان مطابقت داشته باشند. بشر

اندازه ذخیره استخر نقدینگی

اندازه ذخیره اخیر از استخر AAVE/ETH در UNISWAP

ذخایر بزرگتر به این معنی است که شما باید هزینه های بیشتری را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید

استخر با ذخایر بزرگ از هزینه ها سود کمتری دارد اما بیشتر در برابر لغزش محافظت می شود زیرا نقدینگی زیادی برای پر کردن سفارشات بزرگ وجود دارد. استخرهای ذخیره بزرگتر به دلیل کاهش برخی از خطرات ، یک انتخاب محافظه کارانه تر هستند. سفارش شما کمتر در استخر با یک ذخیره بزرگ در جلوی آن قرار دارد.

نسبت حجم تجارت/اندازه استخر

نسبت بالاتر ، بازده بیشتر است

به فلش های قرمز بالا که به نسبت . 32 VR و سنبله در ناحیه آبی نمودار نشان می دهد ، نگاه کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، هنگامی که حجم سنبله می شود و هیچ سنبله مربوطه در اندازه ذخیره وجود ندارد ، درآمد هزینه شما به میزان قابل توجهی بالا می رود. اگر به فلش های سیاه نگاه می کنید ، می بینید که با اندازه ذخیره بزرگتر (منطقه سبز) حجم بیشتری لازم است تا همان سود نسبت 32 VR را بدست آورید.

نسبت V/R از 1 به این معنی است که استخر 109 ٪ APY را برای آن دوره باز می گرداند (بر اساس هزینه مبادله 0. 3 ٪). نسبت V/R بر اساس حجم معاملات و میزان نقدینگی ارائه شده به استخر نوسان می کند. درست مانند هر شغلی ، با نقدینگی ، برخی از روزها می توانند سودآورتر از سایرین باشند.

معیارهای اصلی ریسک برای ارائه دهندگان نقدینگی

عصر استخر

استخر قدیمی تر به معنای خطر کمتری است

در حالی که یک اندازه مستقیم از خطر نیست ، "سن استخر" شبیه به پروکسی "سن قرارداد هوشمند" برای امنیت است. هر چه بیشتر اتفاق بیفتد بدون اینکه اتفاق وحشتناکی رخ دهد ، احتمال اتفاقی ممکن است رخ دهد (اما بدون ضمانت).

اندازه ذخیره

حرکت قیمت آینده/گذشته

نوسانات قیمت بزرگ خطر ضرر ناپایدار را افزایش می دهد

نمودار از TradingView که دو جفت دارایی ، Index/ETH و DPI/ETH را مقایسه می کند

سناریوی ایده آل برای دارندگان استخر نقدینگی ، تجارت "جانبی" است که هیچ نوسان بزرگی به نزولی یا صعود ندارد. با توجه به اینکه بیشتر دارایی پایه استخرها ETH است ، شما باید حرکت قیمت ETH را در ارزیابی ریسک خود در نظر بگیرید. این جفت ها با کمترین ضرر ناپایدار نشانه هایی با بالاترین همبستگی با قیمت ETH هستند. در مثال بالا ، DPI خط آبی نسبتاً مسطح است زیرا اخیراً همبستگی منطقی با قیمت ETH داشت. خط نارنجی که به طور قابل توجهی متفاوت است ، نشانه شاخص است که امسال همبستگی سست با قیمت ETH داشت

داده ها از apy. vision حسن نیت ارائه می دهند

از داده های موجود در جدول فوق می توانید مشاهده کنید که بازده بسته به عوامل مختلف ذکر شده می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل داشتن تجزیه و تحلیل پیشرفته برای کمک به یافتن بهترین زمان برای ورود و خروج استخرها مفید است.

"فرش کشش"

توکن مخرب/طراحی قرارداد می تواند استخرهای نقدینگی را تخلیه کند

نمایش تصویری از فرش فرش از Coingecko

نمونه بارز یک فرش اخیر رسوایی پیرامون پروژه آهنگساز بود. آنچه که آن را حتی رسوایی تر از حد معمول کرده بود این بود که یک شرکت امنیتی مشهور این پروژه را حسابرسی کرده بود و آسیب پذیری در گزارش حسابرسی فاش شد. به نظر نمی رسید که برخی از سرمایه گذاران را از این امر جلوگیری کند زیرا بیش از 10 میلیون دلار قبل از اینکه سازنده تغییرات مخرب در قراردادهای هوشمند ایجاد کند ، به آنها اجازه می دهد تا وجوه خود را پس بگیرند و میلیون ها دلار در این روند سرقت کنند.

چگونه از کشش فرش جلوگیری می کنید؟ساده ترین راه برای جلوگیری از پروژه های طراحی شده که ممکن است در این فعالیت شرکت کنند ، استفاده از سایت های رتبه بندی است که پروژه هایی را که توسط متخصصان مورد بررسی قرار گرفته اند ، لیست می کند. پالس Defi و سایر پروژه ها از این نظر کمک می کنند. سن و شهرت یک پروژه به سمت ایجاد اعتبار می رود. اگرچه برخی از توسعه دهندگان ناشناس خوب در فضای رمزنگاری وجود دارند ، اما یک تیم ناشناس می تواند سوء ظن را به وجود آورد زیرا این امر باعث می شود یک پروژه برای کشیدن فرش آسان تر شود.

نتیجه

با توجه به تنوع عواملی که می توانند هنگام تأمین نقدینگی در بازارهای خودکار بر بازده تأثیر بگذارند ، مشخص است که تجزیه و تحلیل پیشرفته تر فقط می تواند به متوسط سرمایه گذار کمک کند تا بازده خود را به حداکثر برساند. این مأموریت ما در apy. vision است ، ابزارهایی را ایجاد کنید که به پیشگامان در این فضای جدید نقدینگی اجازه می دهد تا بازده خود را به حداکثر برساند و خطرات آنها را به حداقل برساند.< Span> چگونه از کشش فرش جلوگیری می کنید؟ساده ترین راه برای جلوگیری از پروژه های طراحی شده که ممکن است در این فعالیت شرکت کنند ، استفاده از سایت های رتبه بندی است که پروژه هایی را که توسط متخصصان مورد بررسی قرار گرفته اند ، لیست می کند. پالس Defi و سایر پروژه ها از این نظر کمک می کنند. سن و شهرت یک پروژه به سمت ایجاد اعتبار می رود. اگرچه برخی از توسعه دهندگان ناشناس خوب در فضای رمزنگاری وجود دارند ، اما یک تیم ناشناس می تواند سوء ظن را به وجود آورد زیرا این امر باعث می شود یک پروژه برای کشیدن فرش آسان تر شود.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 41 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:33