شکستن بانک Doji در ترکیب با واگرایی RSI

ساخت وبلاگ

یکی از مؤثرترین راهها برای شناسایی نقطه عطف در بازار استفاده از سیگنال های واگرایی است.

سیگنال های واگرایی می توانند به شما در تشخیص اینکه آیا بازار هنگام رسیدن به سطح پشتیبانی یا مقاومت ، معکوس می کند ، کمک کند.

روش شناسایی واگرایی در بازار با استفاده از شاخص های نوسان مانند RSI است که یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین شاخص ها است.

اما شما فقط از واگرایی RSI استفاده نمی کنید. شما از آن به عنوان یکی از عوامل تلاقی در این استراتژی استفاده می کنید.

قبل از بحث در مورد همه عوامل مورد نیاز شما در این استراتژی ، ابتدا باید بدانید که واگرایی چیست. Divergence به سادگی بدان معنی است که بازار و شاخص خارج از مرحله است.

یعنی امواج قیمت و حرکت نشانگر هماهنگ نمی شوند - ممکن است در هنگام نشانگر پایین تر ، قیمت بالاتر باشد.

معامله گران زیادی وجود دارند که از واگرایی RSI به عنوان یک استراتژی برای تجارت بازار استفاده می کنند و آنها خوب عمل می کنند.

با این حال ، در استراتژی معاملاتی من ، ما فقط به عنوان یکی از عوامل تلاقی چندگانه برای به دست آوردن مجموعه های تجاری با قابلیت بالا استفاده خواهیم کرد.

برای استفاده از واگرایی به عنوان یکی از عوامل تلاقی در این استراتژی ، ما باید ابتدا یک تله شفاف بانک Doji را شناسایی کنیم زیرا این همان چیزی است که ما در حال تجارت هستیم.

هنگامی که ما تمام معیارهای تله Breakout Bank Doji خود را در اختیار داشتیم ، می توانیم نشانگر RSI را ترسیم کنیم تا ببینیم آیا از تصمیم معاملاتی ما پشتیبانی می کند یا خیر.

بگذارید با این نمودار AUD/USD H4 در زیر مثالی را برای شما بیان کنم:

trading-a-doji-with-divergence

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید ، بازار به صورت افقی بین سطح پشتیبانی و مقاومت حرکت می کند.

یک الگوی شمعدان Doji در سطح مقاومت شکل می گیرد و یک دام شفاف بانکی ایجاد می کند. بنابراین ، ما یک سیگنال خوب داریم ، اما باید نسبت ریسک به پاداش را ارزیابی کنیم.

به نمودار زیر نگاه کنید:

doji-with-risk-to-reward-ratio

با ارزیابی نسبت ریسک به پاداش ، می توانیم ببینیم که این فرصت تجاری حداقل نسبت پاداش/ریسک 5: 1 را ارائه می دهد.

این بسیار جالب است زیرا اگر ما این تجارت را انجام دهیم و بازار به نفع ما باشد ، برای از دست دادن تمام پولی که از این تجارت بدست می آوریم ، باید پنج معاملات را از دست بدهیم.

آیا می توانید ببینید که چرا ارزیابی نسبت ریسک به پاداش مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد؟

اکنون که فهمیدیم که تجارت ارزش خطر دارد ، می توانیم از شاخص RSI استفاده کنیم تا ببینیم آیا بین قیمت و RSI واگرایی وجود دارد ، که تأیید دیگری برای ما می دهد تا این تجارت را انجام دهیم.

به همان نمودار زیر نگاه کنید:

trading-the-doji-candlestick-patte

همانطور که مشاهده می کنید ، بین قیمت و شاخص واگرایی روشنی وجود دارد که نشانگر وارونگی بالقوه است.

این تلاقی چندین عامل (سیگنال های تجاری) به ما اعتماد به نفس بیشتری به تجارت خود می دهد.

این اعتماد به نفس بسیار مهم است ، زیرا اکثر معامله گران نمی توانند هنگام یافتن فرصت ، ماشه را به سمت خود بکشند زیرا دلایل محکمی برای انجام تجارت ندارند.

داشتن تلاقی چندین فاکتور شما را متقاعد می کند که وارد تجارت شوید زیرا می دانید که نه تنها تله شکستن بانک در بازار وجود دارد بلکه واگرایی روشنی نیز دارد ، که از سیگنال پشتیبانی می کند و تصمیم تجارت شما را تقویت می کند.

به آنچه اتفاق افتاده است نگاه کنید:

doji-as-a-trading-signal

همانطور که می بینید ، پس از شکل گیری تله شکستن بانک Doji و RSI واگرایی نزولی را نشان داد ، قیمت سقوط کرد و به سطح پشتیبانی رسید.

برای انجام این تجارت ، شما فقط باید سفارش فروش را در نزدیکی Doji قرار دهید و ضرر توقف را بالاتر از سایه فوقانی و هدف سود بالاتر از سطح پشتیبانی بعدی قرار دهید.

بگذارید مثالی به شما کمک کنم تا به شما کمک کنم تا درک کنید که چگونه می توانیم RSI را با تله Breakout Bank Doji ترکیب کنیم تا یک ترکیب چندین سیگنال برای یک راه اندازی تجارت داشته باشد.

به نمودار زیر نگاه کنید:

trading-with-the-doji-patte

این یک نمودار EUR/AUD H1 است و همانطور که می بینید ، بازار در حال تغییر است. به عبارت دیگر ، بین پشتیبانی و مقاومت حرکت می کند.

ما یک شمعدان خوب Doji (که معمولاً به معنای مکث در بازار است) مشاهده کرده ایم که یک تله شکستن بانکی روشن را تشکیل می دهد.

بنابراین ، در حال حاضر ، ما سه عنصر مهم داریم:

  • یک بازار مختلف
  • شمعدان Doji در سطح مقاومت
  • یک تله شکستن بانکی (شکستن کاذب).

حال ، ما باید نسبت پاداش به ریسک را محاسبه کنیم تا ببینیم تجارت پاداش خوبی را ارائه می دهد یا خیر.

نمودار زیر را مشاهده کنید:

risk-reward-ratio

همانطور که مشاهده می کنید ، با ارزیابی نسبت پاداش به ریسک ، می بینیم که این فرصت تجارت بیش از نسبت پاداش/ریسک 8: 1 را برای ما فراهم می کند.

یعنی برای هر 1 دلار که ما در معرض خطر هستیم ، 8 دلار به دست می آوریم.

من همیشه اصرار دارم که ما فقط معاملات خود را انجام می دهیم که حداقل نسبت پاداش/ریسک 2: 1 را ارائه می دهند زیرا آنچه باعث می شود برندگان ما ، در دراز مدت ، مدیریت پول ما باشد.

با نسبت پاداش/ریسک 2: 1 ، حتی اگر 6 از 10 معاملات را از دست بدهیم ، می توانیم سودآور باشیم. من این را در درس های زیر برای شما توضیح خواهم داد.

اکنون که ما مشخص کردیم که تجارت نسبت پاداش/ریسک خوبی را ارائه می دهد ، ما پیش می رویم تا بررسی کنیم که آیا بین قیمت و شاخص RSI واگرایی وجود دارد - یک واگرایی از سیگنال تله شکستن بانک پشتیبانی می کند و ما را متقاعد می کند که تجارت را انجام دهیم.

هنگام پیوستن RSI به نمودار نگاه کنید:

به نمودار زیر نگاه کنید:

trading-with-the-doji

همانطور که مشاهده می کنید ، به وضوح بین قیمت (این امر بالاتر می رود) و نشانگر RSI (این باعث می شود پایین تر باشد) وجود دارد.

این واگرایی نشانگر واژگونی بالقوه قیمت است.

بنابراین ، همه ما عناصر لازم را داریم که به تجارت متقاعد شویم: یک بازار متغیر ، یک doji که در سطح مقاومت شکل گرفته و یک شکست کاذب (تله شکستن بانکی) ایجاد کرده است ، یک نسبت پاداش/ریسک جالب و سرانجام RSIواگرایی

بنابراین ، اکنون می توانیم این تجارت را انجام دهیم و 98 ٪ اطمینان داشته باشیم که بازار به نفع ما خواهد بود زیرا دلایل محکمی در تصمیم معاملات خود داریم.

برای انجام این تجارت ، ما به سادگی یک سفارش فروش را در نزدیکی Doji قرار می دهیم و ضرر توقف خود را بالاتر از سایه فوقانی و هدف سود ما بالاتر از سطح پشتیبانی اصلی بعدی قرار می دهیم.

به نمودار زیر نگاه کنید تا ببینید چه اتفاقی افتاده است:

doji-candlestick-patte-trading

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید ، پس از شکل گیری تله برک آوت (با RSI که واگرایی را نشان می دهد) ، بازار پایین رفت و به سطح پشتیبانی رسید.

تجارت تله شکستن بانک Doji در ترکیب با واگرایی RSI آسان و سودآور است.

اما هر بار اتفاق نمی افتد. بنابراین ، اگر واگرایی را پیدا نکردید ، می توانید باند بولینگر را به سادگی ترسیم کنید تا ببینید که آیا Doji از گروه فوقانی یا پایین رد می شود.

بعضی اوقات ، شما یک تله شکستن بانک Doji با نسبت پاداش/ریسک خوب پیدا خواهید کرد ، اما هیچ واگرایی از RSI و عدم پذیرش از گروههای بولینگر وجود ندارد.

این امر نباید شما را از تجارت خود متوقف کند زیرا از فاکتور تلاقی که ما به دنبال آن هستیم فقط تأیید دیگری را ارائه می دهیم که از تصمیم معاملاتی ما پشتیبانی می کند. این مهمترین چیز نیست.

نتیجه

در این پست ، ما به شما نشان داده ایم که چگونه می توانید الگوی تله Breakout Bank Doji را با واگرایی RSI ترکیب کنید تا معاملات با احتمال زیاد را بدست آورید.

شما می توانید بیشتر از چنین استراتژی هایی را از کانال تلگرام رایگان ما که در آن تعامل داریم و دانش بیشتری به اشتراک می گذاریم ، بیاموزید. من همچنین به صورت رایگان 2 تا 3 سیگنال فارکس زنده را به صورت رایگان می دهم.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 61 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:24