چگونه شاخص نوع Myers-Briggs کار می کند

ساخت وبلاگ

Myers-Briggs Type Indicator

Kendra Cherry ، MS ، نویسنده و مشاور آموزشی است که بر کمک به دانش آموزان در یادگیری روانشناسی متمرکز است.

مقالات بسیار خوب ذهن توسط پزشکان دارای مجوز هیئت مدیره و متخصصان بهداشت روان بررسی می شود. داوران پزشکی تأیید می کنند که محتوا کاملاً و دقیق است و منعکس کننده آخرین تحقیقات مبتنی بر شواهد است. محتوا قبل از انتشار و به روزرسانی های قابل توجه بررسی می شود. بیشتر بدانید.

دیوید سوسمان ، دکترا یک روانشناس بالینی دارای مجوز با تجربه ارائه درمان به افراد مبتلا به بیماری روانی و نگرانی در مورد مصرف مواد است.

آیا تا به حال شنیده اید که شخصی خود را به عنوان یک INTJ یا ESTP توصیف می کند و تعجب کرده است که آن نامه های رمزنگاری شده به چه معناست؟آنچه این افراد به آن اشاره می کنند نوع شخصیت آنها بر اساس شاخص نوع مایرز-بریگز (MBTI) است.

شاخص نوع شخصیت Myers-Briggs یک موجودی گزارش خود است که برای شناسایی نوع شخصیت ، نقاط قوت و ترجیحات شخص طراحی شده است. این پرسشنامه توسط ایزابل مایرز و مادرش کاترین بریگز بر اساس کار خود با تئوری شخصیت های کارل یونگ تهیه شده است. امروز ، موجودی MBTI یکی از ابزارهای روانشناختی پرکاربرد جهان است.

در این مقاله به بررسی چگونگی ایجاد انواع مایرز بریگز ، 16 نوع مختلف MBTI و نحوه عملکرد این سیستم تایپ شخصیت می پردازیم.

توسعه تست مایرز-بریگز

هر دو مایرز و بریگز مجذوب نظریه انواع روانشناختی یونگ شدند و تشخیص دادند که این تئوری می تواند کاربردهای دنیای واقعی داشته باشد. در طول جنگ جهانی دوم ، آنها شروع به تحقیق و توسعه شاخصی کردند که می تواند برای کمک به درک تفاوت های فردی استفاده شود.

مایرز و بریگز با کمک به مردم در درک خود ، معتقد بودند که می توانند به افراد کمک کنند تا مشاغل را انتخاب کنند که به بهترین وجه متناسب با انواع شخصیت خود باشند و زندگی سالم تر و شادتری را پشت سر بگذارند.

مایرز اولین نسخه قلم و مداد موجودی موجودی را در دهه 1940 ایجاد کرد و این دو زن شروع به آزمایش ارزیابی برای دوستان و خانواده کردند. آنها در طی دو دهه آینده به طور کامل ساز را توسعه دادند.

نمای کلی از آزمون

بر اساس پاسخ به سؤالات موجود در موجودی ، افراد به عنوان یکی از 16 نوع شخصیت شناخته می شوند. هدف MBTI این است که به پاسخ دهندگان اجازه دهند شخصیت های خود را از جمله امثال ، دوست نداشتن ، نقاط قوت ، ضعف ، ترجیحات شغلی احتمالی و سازگاری با افراد دیگر کشف و درک کنند.

هیچ نوع شخصیتی "بهترین" یا "بهتر" از دیگری نیست. این ابزاری نیست که به دنبال اختلال در عملکرد یا ناهنجاری باشد. درعوض ، هدف آن صرفاً به شما در یادگیری بیشتر در مورد خود کمک می کند. پرسشنامه خود از چهار مقیاس مختلف تشکیل شده است.

برونگرایی (E) - درونگرا (I)

دوگانگی برونگرایی برونگرایی برای اولین بار توسط یونگ در تئوری شخصیت های خود به عنوان راهی برای توصیف نحوه پاسخگویی و تعامل مردم با دنیای اطراف خود مورد بررسی قرار گرفت. در حالی که این اصطلاحات برای اکثر افراد آشنا است ، نحوه استفاده از آنها در MBTI تا حدودی با استفاده محبوب آنها متفاوت است.

برونگراها (همچنین غالباً برون گرا ها) "به سمت جلو" هستند و تمایل دارند که اکشن گرا باشند ، از تعامل بیشتر اجتماعی لذت ببرند و بعد از گذراندن وقت با افراد دیگر احساس انرژی می کنند. درونگراها "به سمت درونی" هستند و تمایل دارند که فکر گرا باشند ، از تعامل اجتماعی عمیق و معنی دار لذت ببرند و بعد از گذراندن وقت به تنهایی احساس شارژ می کنند.

همه ما تا حدودی برونگرایی و درونگرایی را به نمایش می گذاریم ، اما بیشتر ما تمایل داریم ترجیح کلی برای یک یا دیگری داشته باشیم.

سنجش (ها) - شهود (N)

این مقیاس شامل بررسی چگونگی جمع آوری اطلاعات از دنیای اطراف خود است. دقیقاً مانند برونگرایی و درونگرایی ، همه افراد بسته به وضعیت ، مدتی را صرف سنجش و شهود می کنند. به گفته MBTI ، مردم تمایل دارند در یک منطقه یا منطقه دیگر مسلط باشند.

افرادی که حساسیت را ترجیح می دهند ، تمایل زیادی به واقعیت دارند ، به ویژه به آنچه می توانند از حواس خود بیاموزند. آنها تمایل دارند روی حقایق و جزئیات تمرکز کنند و از تجربه دست و پا لذت ببرند. کسانی که شهود را ترجیح می دهند بیشتر به مواردی مانند الگوهای و برداشت ها توجه می کنند. آنها از فکر کردن در مورد امکانات ، تصور آینده و نظریه های انتزاعی لذت می برند.

تفکر (T) - احساس (F)

این مقیاس بر نحوه تصمیم گیری مردم بر اساس اطلاعاتی که از عملکردهای سنجش یا شهود خود جمع آوری کرده اند ، تمرکز دارد. افرادی که فکر می کنند تأکید بیشتری بر حقایق و داده های عینی دارند.

آنها هنگام وزن گیری ، تمایل به سازگار ، منطقی و غیر شخصی دارند. کسانی که احساس را ترجیح می دهند ، هنگام رسیدن به نتیجه گیری ، افراد و احساسات را در نظر می گیرند.

داوری (j) - درک (P)

مقیاس نهایی شامل نحوه تمایل مردم با دنیای خارج است. کسانی که به سمت داوری تکیه می دهند ساختار و تصمیمات محکم را ترجیح می دهند. افرادی که به سمت درک تکیه می کنند بازتر ، انعطاف پذیر و سازگار هستند. این دو گرایش با مقیاس های دیگر تعامل دارند.

به یاد داشته باشید ، همه افراد حداقل مدتی را صرف فعالیت های برونگرا می کنند. مقیاس داوری به توصیف کمک می کند که آیا هنگام گرفتن اطلاعات جدید (سنجش و تابش) یا هنگام تصمیم گیری (فکر و احساس) ، مانند یک برونگرا رفتار می کنید.

انواع Myers Briggs

سپس هر نوع توسط کد چهار حرف خود ذکر شده است:

  • : محفوظ و عملی ، آنها تمایل به وفاداری ، منظم و سنتی دارند.: بسیار مستقل ، آنها از تجربیات جدیدی که یادگیری دست اول را فراهم می کند ، لذت می برند.: صمیمی و اختصاصی ، آنها همیشه آماده محافظت از افرادی هستند که به آنها اهمیت می دهند.: آسان و انعطاف پذیر ، آنها تمایل به محفوظ و هنری دارند.: خلاق و تحلیلی ، آنها یکی از نادرترین انواع مایرز-بریگز محسوب می شوند.: ایده آل با ارزش های بالا ، آنها تلاش می کنند تا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند.: منطقی بالا ، هر دو بسیار خلاق و تحلیلی هستند.: آرام و درونگرا ، آنها به دلیل داشتن دنیای غنی درونی شناخته شده اند.: خارج از کشور و دراماتیک ، آنها از گذراندن وقت با دیگران و تمرکز روی اینجا و اکنون لذت می برند.: قاطع و قاعده گرا ، آنها اصول بالایی دارند و تمایل به مسئولیت پذیری دارند.: خروجی و خودجوش ، آنها از صحنه در مرکز لذت می برند.: دلچسب و خروجی ، آنها تمایل دارند بهترین ها را در مورد افراد دیگر باور کنند.: کاریزماتیک و پرانرژی ، آنها از موقعیت هایی لذت می برند که بتوانند خلاقیت خود را برای کار قرار دهند.: وفادار و حساس ، آنها به دلیل درک و سخاوتمند بودن شناخته می شوند.: بسیار مبتکر ، آنها دوست دارند که با ایده ها احاطه شده و تمایل به شروع بسیاری از پروژه ها دارند (اما ممکن است برای پایان دادن به آنها تلاش کنند).: صریح و با اعتماد به نفس ، آنها در تهیه برنامه و سازماندهی پروژه ها عالی هستند.

گرفتن شاخص نوع مایرز-بریگز می تواند بینش زیادی در مورد شخصیت شما ارائه دهد ، به همین دلیل است که این ساز بسیار محبوب شده است. حتی بدون استفاده از پرسشنامه رسمی ، احتمالاً می توانید بلافاصله برخی از این تمایلات را در خودتان تشخیص دهید.

طبق گفته بنیاد Myers & Briggs ، مهم است که به یاد داشته باشید که همه نوع برابر هستند و هر نوع دارای ارزش است.

به عنوان مثال ، هنگام کار در موقعیت های گروهی در مدرسه یا محل کار ، تشخیص نقاط قوت خود و درک نقاط قوت دیگران می تواند بسیار مفید باشد. هنگامی که شما در تلاش برای تکمیل یک پروژه با سایر اعضای یک گروه هستید ، ممکن است متوجه شوید که برخی از اعضای گروه در انجام اقدامات خاص ماهر و با استعداد هستند. گروه با شناخت این اختلافات ، گروه بهتر می توانند وظایف خود را اختصاص داده و در دستیابی به اهداف خود با هم همکاری کنند.

چگونه MBTI با سایر ابزارها متفاوت است

MBTI فقط یک رویکرد برای تایپ شخصیت است. تایپ شخصیت به سیستمهایی اشاره دارد که افراد را بر اساس خصوصیات ، تمایلات و سایر خصوصیات خود طبقه بندی می کنند. انواع دیگر تست های شخصیتی شامل موارد زیر است:

با این حال ، انواع مایرز-بریگز از برخی روشهای مهم متفاوت است. اول ، MBTI واقعاً "آزمایش" نیست. هیچ پاسخ درست یا غلط وجود ندارد و یک نوع از هر نوع دیگری بهتر نیست. هدف از این شاخص ارزیابی سلامت روان یا ارائه هر نوع تشخیص است.

همچنین ، بر خلاف بسیاری از ارزیابی های روانشناختی ، نتایج شما در برابر هنجارها مقایسه نمی شود. به جای اینکه در مقایسه با نتایج سایر افراد به نمره خود نگاه کنید ، هدف ابزار این است که به سادگی اطلاعات بیشتری در مورد شخصیت منحصر به فرد خود ارائه دهید.

قابلیت اطمینان و اعتبار

طبق گفته بنیاد مایرز و بریگز ، MBTI استانداردهای پذیرفته شده از اعتبار و اعتبار را رعایت می کند. وب سایت رسمی این آزمون نشان می دهد که دارای دقت 90 ٪ و رتبه بندی قابلیت اطمینان آزمون مجدد است. یک مطالعه نشان داد که در حالی که مقیاس قوام داخلی قوی و قابلیت اطمینان آزمون مجدد را نشان می دهد ، تغییرات مشاهده شد.

مطالعات دیگر نشان می دهد که اعتبار و اعتبار ابزار به اندازه کافی نشان داده نشده است. به عنوان مثال ، برخی از تحقیقات نشان می دهد که در اطراف بسیاری از افراد وقتی بعداً آزمایش را بازپس می گیرند ، نتایج متفاوتی کسب می کنند و آزمایش پیش بینی کننده خوبی برای موفقیت در مشاغل مختلف نیست.

درج کردن

در حالی که MBTI یک ارزیابی محبوب است ، شواهد کافی برای اعتبار علمی آن برای توصیه استفاده از آن به عنوان شخصیت یا ابزار راهنمایی شغلی وجود ندارد.

MBTI امروز

از آنجا که شاخص نوع شخصیت مایرز-بریگز نسبتاً آسان برای استفاده است ، به یکی از محبوب ترین ابزارهای روانی که امروزه در حال استفاده است تبدیل شده است. تقریباً دو میلیون بزرگسال آمریکایی هر سال موجودی را تکمیل می کنند.

در حالی که نسخه های زیادی از MBTI به صورت آنلاین در دسترس است ، لازم به ذکر است که هر یک از پرسشنامه های غیررسمی که ممکن است در اینترنت پیدا کنید فقط تقریبی از چیز واقعی هستند.

MBTI واقعی باید توسط یک پزشک آموزش دیده و واجد شرایط اداره شود که شامل پیگیری نتایج است. امروز ، پرسشنامه را می توان بصورت آنلاین از طریق ناشر ابزار ، CPP ، Inc. اجرا کرد و شامل دریافت تفسیر حرفه ای از نتایج شما است.

نسخه فعلی نشانگر نوع Myers-Briggs شامل 93 سؤال انتخاب اجباری در نسخه آمریکای شمالی و 88 سؤال انتخاب اجباری در نسخه اروپایی است. برای هر سوال ، دو گزینه مختلف وجود دارد که مخاطب باید از آن انتخاب کند.

ذهن بسیار خوب فقط از منابع با کیفیت بالا ، از جمله مطالعات بررسی شده توسط همسالان ، برای حمایت از حقایق موجود در مقاله های ما استفاده می کند. فرایند تحریریه ما را بخوانید تا در مورد چگونگی بررسی واقعیت و حفظ محتوای خود دقیق ، قابل اعتماد و قابل اعتماد باشید.

بنیاد مایرز و بریگز. تحقیقات اصلی

دی جی پیتنگر. ابزار شاخص نوع Myers-Briggs. مرور تحقیقات آموزشی. 1993 ؛ 63 (4): 467-488. doi: 10. 3102/00346543063004467

Bjork RA ، Druckman D. در چشم ذهن: تقویت عملکرد انسان. واشنگتن ، دی سی: انتشارات آکادمی ملی. 1992.

یونگ CG. انواع روانشناختیدر آثار جمع آوری شده C. G. یونگ ، دوره 6. انتشارات دانشگاه پرینستون: 1971.

لارنس GD ، مارتین CR. ساختن مردم ، برنامه های ساختمانی. مرکز کاربردهای نوع روانشناختی. 2001.

Myers IB ، Peter BM. هدایای مختلف: درک نوع شخصیت. Mountain View ، CA: انتشارات دیویس-سیاه. 1980

دی جی پیتنگر. اندازه گیری MBTI. و کوتاه می آیدمجله برنامه ریزی شغلی و اشتغال. 1993 ؛ 54 (1): 48-52.

بنیاد مایرز و بریگز.(n. d.). همه نوع برابر هستند.

توسط Kendra Cherry Kendra Cherry ، MS ، یک نویسنده و مشاور آموزشی است که با تمرکز بر کمک به دانش آموزان در یادگیری روانشناسی است.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 40 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:02