بهترین شیوه ها برای هزینه و اندازه کار به لاجورد مهاجرت کرده اند

ساخت وبلاگ

همانطور که برای مهاجرت لاجوردی برنامه ریزی و طراحی می کنید ، تمرکز روی هزینه ها به اطمینان از موفقیت بلند مدت مهاجرت شما کمک می کند. در طی یک پروژه مهاجرت ، بسیار مهم است که همه تیم ها (مانند امور مالی ، مدیریت و توسعه برنامه) هزینه های مرتبط با این روند را درک کنند.

 • قبل از مهاجرت ، مهم است که یک پایه برای اهداف بودجه ماهانه ، سه ماهه و سالانه داشته باشید. این پایه به شما کمک می کند تا مبلغی را که برای مهاجرت خود هزینه می کنید تخمین بزنید و از موفقیت آن اطمینان حاصل کنید.
 • پس از مهاجرت ، هزینه ها را بهینه سازی کنید ، به طور مداوم بار کار را کنترل کنید و برای الگوهای استفاده در آینده برنامه ریزی کنید. منابع مهاجرت ممکن است به عنوان یک نوع بار کار شروع شوند اما به دلیل استفاده ، هزینه ها و تغییر نیازهای تجاری ، با گذشت زمان به نوع دیگری از بار کار تغییر می کنند.

در این مقاله بهترین شیوه ها برای تهیه مهاجرت و مدیریت هزینه و اندازه ، قبل و بعد از مهاجرت ، شرح داده شده است.

بهترین شیوه ها و نظرات شرح داده شده در این مقاله بر اساس پلت فرم Azure و ویژگی های خدمات موجود در زمان نوشتن است. ویژگی ها و قابلیت ها با گذشت زمان تغییر می کنند. همه توصیه ها برای استقرار شما قابل اجرا نیستند ، بنابراین آنچه را برای شما مفید است انتخاب کنید.

قبل از مهاجرت

قبل از اینکه بارهای کاری خود را به ابر منتقل کنید ، هزینه ماهانه اجرای آنها را در لاجورد تخمین بزنید. مدیریت پیشرو هزینه های ابر به شما کمک می کند تا از بودجه هزینه عملیاتی پیروی کنید. اگر بودجه محدود است ، این جنبه را قبل از مهاجرت در نظر بگیرید. برای کاهش هزینه ها ، بار کاری را به فناوری های بدون سرور لاجورد ، در نظر بگیرید.

بهترین شیوه های این بخش به شما کمک می کند:

 • هزینه های تخمین
 • اندازه مناسب برای ماشین های مجازی (VM) و ذخیره سازی را انجام دهید.
 • از مزایای هیبریدی لاجورد استفاده کنید.
 • از نمونه های VM رزرو شده از لاجورد استفاده کنید.
 • هزینه های ابر را در میان اشتراک ها تخمین بزنید.

بهترین تمرین: هزینه های بار کاری ماهانه را تخمین بزنید

می توانید از چندین ابزار برای پیش بینی صورتحساب ماهانه خود برای بار کاری مهاجرت استفاده کنید.

ماشین حساب قیمت گذاری لاجورد: محصولاتی را که می خواهید تخمین بزنید ، مانند VM و ذخیره سازی انتخاب کنید. سپس برای ساختن یک تخمین ، هزینه ها را وارد ماشین حساب کنید.

Screenshot of the Azure pricing calculator.

شکل 1: ماشین حساب قیمت گذاری لاجورد.

Azure Migrate: برای برآورد هزینه ها ، تمام منابع مورد نیاز برای اجرای بارهای کاری خود را در لاجورد بررسی و حساب کنید. برای به دست آوردن این داده ها ، موجودی دارایی های خود ، از جمله سرورها ، VM ها ، بانکهای اطلاعاتی و ذخیره سازی را ایجاد کنید. برای جمع آوری این اطلاعات می توانید از Azure Migrate استفاده کنید.

Azure Migrate برای تهیه موجودی ، محیط داخلی شما را کشف و ارزیابی می کند.

Azure Migrate می تواند وابستگی شما بین VM ها را نقشه برداری و نشان دهد ، به طوری که شما یک تصویر کامل دارید.

ارزیابی مهاجرت لاجورد حاوی هزینه تخمینی است.

 • هزینه های محاسبه: از اندازه VM Azure توصیه می شود هنگام ارزیابی ، Azure Migrate از API های صورتحساب لاجورد برای محاسبه هزینه های تخمین زده شده VM ماهانه استفاده می کند. تخمین سیستم عامل ، تضمین نرم افزار ، موارد VM رزرو شده Azure ، VM Uptime ، مکان و تنظیمات ارز را در نظر می گیرد. Azure مهاجرت می کند که هزینه های موجود در همه VM ها را در ارزیابی قرار می دهد و کل هزینه محاسبه ماهانه را محاسبه می کند.
 • هزینه ذخیره سازی: مهاجرت لاجورد کل هزینه های ذخیره سازی ماهانه را با جمع کردن هزینه های ذخیره سازی کلیه VM ها در یک ارزیابی محاسبه می کند. می توانید با جمع آوری هزینه ماهانه کلیه دیسک های متصل به آن ، هزینه ذخیره سازی ماهانه را برای یک دستگاه خاص محاسبه کنید.

Screenshot of Azure Migrate

شکل 2: ارزیابی مهاجرت لاجورد.

در مورد تخمین هزینه های بار کاری ماهانه بیشتر بدانید

 • از ماشین حساب قیمت گذاری لاجورد استفاده کنید.
 • نمای کلی مهاجرت Azure را بخوانید.
 • در مورد ارزیابی های مهاجر Azure بخوانید.
 • در مورد سرویس مهاجرت پایگاه داده لاجورد بیشتر بدانید.

بهترین تمرین: VM های با اندازه راست

هنگام استقرار Azure VMS برای پشتیبانی از بارهای کاری می توانید گزینه های مختلفی را انتخاب کنید. هر نوع VM دارای ویژگی های خاص و ترکیب های مختلف CPU ، حافظه و دیسک ها است. VM ها همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است گروه بندی می شوند:

 • درک تفاوت های قیمت گذاری بین این VM ها و اثرات بودجه بلند مدت بسیار مهم است.
 • هر نوع چندین سری VM در آن وجود دارد.
 • علاوه بر این ، هنگامی که یک VM را در یک سری انتخاب می کنید ، فقط می توانید VM را به سمت بالا و پایین در آن سری مقیاس کنید. به عنوان مثال ، یک نمونه DS2_V2 می تواند تا DS4_V2 مقیاس کند ، اما نمی توان آن را به نمونه ای از یک سری متفاوت مانند نمونه F2S_V2 تغییر داد.

در مورد انواع و اندازه های VM بیشتر بدانید

 • در مورد انواع VM و اندازه و اندازه نقشه ها بیشتر بدانید.
 • اندازه برنامه ها را برای نمونه های VM.
 • ارزیابی نمونه را برای شرکت داستانی Contoso بررسی کنید.

بهترین تمرین: ذخیره سازی مناسب را انتخاب کنید

نیاز به تنظیم و حفظ ذخیره سازی در محل (SAN یا NAS) و شبکه ها برای پشتیبانی از آنها ، می تواند پر هزینه و وقت گیر باشد. داده های پرونده (ذخیره سازی) معمولاً برای کمک به کاهش سردردهای عملیاتی و مدیریتی به ابر منتقل می شوند. مایکروسافت گزینه های مختلفی را برای انتقال داده ها به لاجورد ارائه می دهد و شما باید در مورد آن گزینه ها تصمیم بگیرید. انتخاب نوع ذخیره مناسب برای داده ها می تواند هر ماه چندین هزار دلار سازمان شما را پس انداز کند. در اینجا چند ملاحظات آورده شده است:

 • داده هایی که به آن دسترسی زیادی ندارند و مهم نیست ، نیازی به گرانترین ذخیره سازی نیست.
 • برعکس ، داده های مهم مهم تجاری باید در گزینه های ذخیره سازی سطح بالاتر قرار بگیرند.
 • در حین برنامه ریزی مهاجرت ، موجودی داده ها را تهیه کرده و آن را با اهمیت طبقه بندی کنید تا آن را به مناسب ترین ذخیره سازی نقشه برداری کنید.
 • بودجه و هزینه و عملکرد را در نظر بگیرید. هزینه لزوماً نباید عامل اصلی باشد. انتخاب ارزانترین گزینه ممکن است بار کار را در معرض خطرات عملکرد و در دسترس بودن قرار دهد.

انواع داده های ذخیره سازی

لاجورد انواع مختلفی از داده های ذخیره سازی را ارائه می دهد.

نوع دیسک: استاندارد HDD/SSD یا Premium SSD.

دسترسی به ردیف ها

Azure Storage گزینه های مختلفی را برای دسترسی به داده های بلوک بلوک فراهم می کند. انتخاب ردیف دسترسی مناسب به شما اطمینان می دهد که داده های Blob را با مقرون به صرفه ترین روش ذخیره می کنید.

انواع حساب ذخیره سازی

Azure انواع مختلفی از حساب های ذخیره سازی و ردیف های عملکرد را فراهم می کند.

گزینه های افزونگی ذخیره سازی

حساب های ذخیره سازی می توانند از انواع مختلفی از افزونگی برای مقاومت و در دسترس بودن بالا استفاده کنند.

 

نوعجزئیاتاستفاده
ذخیره سازی محلی (LRS)با تکرار در یک واحد ذخیره سازی واحد در یک دامنه گسل جداگانه و دامنه به روزرسانی ، در برابر قطع محلی محافظت می کند. چندین نسخه از داده های خود را در یک دیتاسنتر نگه می دارد. حداقل 99. 99999999 درصد (11 نود) دوام اشیاء را در طی یک سال خاص فراهم می کند.در نظر بگیرید که آیا برنامه شما داده هایی را که به راحتی قابل بازسازی هستند ذخیره می کند.
منطقه ذخیره سازی مجدد منطقه (ZRS)با تکرار در سه خوشه ذخیره سازی در یک منطقه واحد ، در برابر قطع دیتاسنتر محافظت می کند. هر خوشه ذخیره سازی از نظر جسمی از هم جدا شده و در منطقه در دسترس بودن خود قرار دارد. حداقل 99. 999999999 درصد (12 نود) دوام اشیاء را در طی یک سال خاص ، با نگه داشتن چندین نسخه از داده های خود در چندین دیتاسنترها یا مناطق ارائه می دهد.در نظر بگیرید که آیا به قوام ، دوام و در دسترس بودن بالا نیاز دارید. ممکن است در برابر یک فاجعه منطقه ای محافظت نکند ، هنگامی که چندین منطقه به طور دائم تحت تأثیر قرار می گیرند.
ذخیره سازی جغرافیایی (GRS)با تکرار داده ها به یک منطقه ثانویه که صدها مایل از ابتدای کار فاصله دارد ، در برابر قطع کل منطقه محافظت می کند. حداقل 99. 9999999999999 درصد (16 نود) دوام اشیاء را در طی یک سال خاص فراهم می کند.داده های ماکت در دسترس نیست مگر اینکه مایکروسافت در منطقه ثانویه شکست بخورد. در صورت بروز عدم موفقیت ، دسترسی به خواندن و نوشتن در دسترس است.
ذخیره سازی Geo-retundant Read-Access (RA-GRS)مشابه GRS. حداقل 99. 9999999999999 درصد (16 نود) دوام اشیاء را در طی یک سال خاص فراهم می کند.99. 99 درصد در دسترس بودن خوانده شده را با اجازه دسترسی به خواندن از منطقه دوم مورد استفاده برای GRS فراهم می کند.

در مورد انواع ذخیره سازی ، ردیف ها و گزینه ها بیشتر بدانید

 • محصولات ذخیره سازی و قیمت گذاری لاجورد را مرور کنید.
 • در مورد واردات/صادرات لاجوردی بیاموزید.
 • حباب ها ، پرونده ها و انواع داده های ذخیره سازی دیسک را با یکدیگر مقایسه کنید.
 • در مورد ردیف های دسترسی بیشتر بدانید.
 • انواع مختلف حساب های ذخیره سازی را مرور کنید.
 • در مورد افزونگی ذخیره سازی لاجورد ، از جمله LRS ، ZRS ، GRS و GRS دسترسی به خواندن اطلاعات کسب کنید.
 • در مورد پرونده های لاجورد بیشتر بدانید.

بهترین تمرین: از مزایای هیبریدی لاجورد استفاده کنید

نمونه کارها که نرم افزار Microsoft Microsoft را با Azure ادغام می کند ، مزایای رقابتی و هزینه ای را برای شما فراهم می کند. اگر در حال حاضر یک سیستم عامل یا مجوز نرم افزاری دیگر از طریق تضمین نرم افزار دارید ، Azure Hybrid Fence به شما امکان می دهد این مجوزها را با خود به ابر ببرید.

درباره مزایای هیبریدی لاجورد بیشتر بدانید

 • نگاهی به ماشین حساب پس انداز سود هیبرید لاجورد بیندازید.
 • در مورد سود هیبریدی Azure برای Windows Server بیشتر بدانید.
 • راهنمایی قیمت گذاری را برای SQL Server Azure VMS مرور کنید.

بهترین تمرین: از نمونه های VM رزرو شده استفاده کنید

بیشتر سیستم عامل های ابری از یک مدل پرداخت پرداخت پرداخت می کنند. این مدل مضرات را نشان می دهد ، زیرا شما لزوماً نمی دانید بار کاری شما چقدر پویا خواهد بود. هنگامی که اهداف واضح را برای بار کاری مشخص می کنید ، در برنامه ریزی زیرساخت ها مشارکت می کنید.

هنگامی که از نمونه های VM رزرو شده Azure استفاده می کنید ، برای یک دوره یک ساله یا سه ساله برای موارد VM پیش پرداخت می کنید.

 • پیش پرداخت تخفیف در منابعی که استفاده می کنید فراهم می کند.
 • شما می توانید به طور قابل توجهی VM ، Azure SQL Database Compute ، Azure Cosmos DB یا سایر هزینه های منابع را که با قیمت های پرداخت-شما مقایسه می شود ، کاهش دهید.
 • رزرو تخفیف صورتحساب را ارائه می دهد و بر وضعیت اجرا منابع شما تأثیر نمی گذارد.
 • شما می توانید نمونه های رزرو شده را لغو کنید.

Screenshot of comparison of pay-as-you-go and Azure Hybrid Benefit with reserved instances.

شکل 3: نمونه های VM رزرو شده لاجورد.

در مورد نمونه های VM و قیمت گذاری رزرو شده بیشتر بدانید

 • در مورد رزرو لاجورد بیاموزید.
 • سؤالات متداول VM رزرو شده Azure را بخوانید.
 • راهنمایی قیمت گذاری برای SQL Server را در Azure VMS مرور کنید.

بهترین تمرین: هزینه های ابر کل در میان اشتراک ها

سرانجام ، احتمالاً بیش از یک اشتراک لاجورد خواهید داشت. به عنوان مثال ، ممکن است برای جداسازی مرزهای توسعه و تولید به اشتراک اضافی نیاز داشته باشید. یا ممکن است یک بستر داشته باشید که برای هر مشتری به اشتراک جداگانه نیاز داشته باشد. داشتن امکان جمع آوری گزارش داده ها در تمام اشتراک ها در یک پلتفرم واحد یک ویژگی ارزشمند است.

برای جمع آوری گزارش داده ها در تمام اشتراک های خود ، از مدیریت هزینه لاجورد + API های صورتحساب استفاده کنید. سپس ، پس از تجمع داده ها در یک منبع واحد مانند پایگاه داده Azure SQL ، از ابزارهایی مانند Power BI برای سطح داده های جمع شده استفاده کنید. می توانید گزارش های اشتراک و گزارش های دانه ای را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، برای کاربرانی که نیاز به بینش پیشگیرانه در مورد مدیریت هزینه دارند ، می توانید بر اساس بخش ، گروه منابع یا سایر اطلاعات ، نظرات خاصی از هزینه ها ایجاد کنید. نیازی به دسترسی کامل به داده های صورتحساب لاجورد نیست.

در مورد چگونگی جمع آوری گزارش داده ها بیشتر بدانید

 • نمای کلی APIS CUSNUTE AZURE را بخوانید.
 • بیاموزید که چگونه به بینش های مصرف لاجورد در دسک تاپ Power BI متصل شوید.
 • بیاموزید که چگونه با استفاده از کنترل دسترسی مبتنی بر نقش لاجورد ، دسترسی به اطلاعات صورتحساب برای لاجورد را مدیریت کنید.

پس از مهاجرت

پس از مهاجرت موفقیت آمیز بارهای کاری و چند هفته جمع آوری داده های مصرف ، ایده روشنی از هزینه های منابع خواهید داشت. همانطور که داده ها را تجزیه و تحلیل می کنید ، می توانید یک پایه بودجه برای گروه ها و منابع منابع لاجورد ایجاد کنید. سپس ، همانطور که می فهمید بودجه ابر شما در کجا هزینه می شود ، می توانید نحوه کاهش هزینه های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

بهترین روش: از مدیریت هزینه لاجورد + صورتحساب استفاده کنید

مایکروسافت مدیریت هزینه لاجورد + صورتحساب را برای کمک به شما در پیگیری هزینه ها فراهم می کند. این سرویس:

 • به شما در نظارت و کنترل هزینه های لاجورد و بهینه سازی استفاده از منابع کمک می کند.
 • کل اشتراک و تمام منابع آن را مرور می کند و توصیه هایی را ارائه می دهد.
 • یک API کامل را برای ادغام ابزارهای خارجی و سیستم های مالی برای گزارش فراهم می کند.
 • استفاده از منابع را ردیابی می کند و به شما کمک می کند تا هزینه های ابر را با یک دیدگاه واحد و یکپارچه مدیریت کنید.
 • بینش های عملیاتی و مالی غنی را برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه فراهم می کند.

با مدیریت هزینه لاجورد + صورتحساب ، می توانید:

بودجه ای برای پاسخگویی مالی ایجاد کنید.

 • خدمات شما را برای یک دوره خاص (ماهانه ، سه ماهه یا سالانه) و دامنه (اشتراک یا گروه های منابع) در آن استفاده کنید یا مشترک شوید. به عنوان مثال ، می توانید بودجه اشتراک لاجورد را برای یک دوره ماهانه ، سه ماهه یا سالانه ایجاد کنید.
 • پس از ایجاد بودجه ، در تجزیه و تحلیل هزینه نشان داده می شود. مشاهده بودجه خود در برابر هزینه های فعلی هنگام تجزیه و تحلیل هزینه ها و هزینه های خود مهم است.
 • هنگام رسیدن آستانه بودجه ، اعلان های ایمیل ارسال کنید.
 • صادرات داده های مدیریت را برای تجزیه و تحلیل آن به ذخیره لاجورد هزینه می کند.

Screenshot of an Azure Cost Management + Billing budget.

شکل 4: مدیریت هزینه لاجورد + بودجه صورتحساب.

تجزیه و تحلیل هزینه را برای کشف و تجزیه و تحلیل هزینه های سازمانی خود ، برای درک نحوه جمع آوری هزینه ها و شناسایی روند هزینه ها انجام دهید.

 • تجزیه و تحلیل هزینه برای کاربران توافق نامه سازمانی در دسترس است.
 • مشاهده داده های تجزیه و تحلیل هزینه برای دامنه های مختلف ، از جمله توسط بخش ، حساب ، اشتراک یا گروه منابع.
 • تجزیه و تحلیل هزینه ای را دریافت کنید که کل هزینه های ماه جاری را نشان می دهد و هزینه های روزانه را جمع می کند.

Screenshot of Azure Cost Management + Billing analysis

شکل 5: مدیریت هزینه لاجورد + تجزیه و تحلیل صورتحساب.

توصیه های مشاور Azure را دریافت کنید که نشان می دهد چگونه می توانید کارآیی را بهینه و بهبود بخشید.

در مورد تجزیه و تحلیل هزینه ، مدیریت و صورتحساب بیشتر بدانید

 • مدیریت هزینه لاجورد + نمای کلی صورتحساب را بخوانید.
 • بیاموزید که سرمایه گذاری خود را با مدیریت هزینه لاجورد + صورتحساب بهینه کنید.
 • بیاموزید که با تجزیه و تحلیل هزینه هزینه ها را کشف و تجزیه و تحلیل کنید.
 • آموزش بهینه سازی هزینه ها را از توصیه ها دریافت کنید.
 • API بودجه APIS APIS را مرور کنید.

بهترین روش: نظارت بر استفاده از منابع

در لاجورد ، هنگام مصرف منابع ، هزینه آنچه را که استفاده می کنید پرداخت می کنید ، و وقتی آنها نیستند پرداخت نمی کنید. برای VMS ، صورتحساب هنگام اختصاص VM رخ می دهد ، و پس از معامله VM ، هزینه ای از شما دریافت نمی شود. با توجه به این واقعیت ، VM های خود را مورد استفاده قرار دهید و اندازه VM را تأیید کنید.

به طور مداوم بارهای کاری VM خود را برای تعیین خط مقدم ارزیابی کنید. به عنوان مثال ، اگر حجم کار شما به شدت از دوشنبه تا جمعه ، 8 صبح تا 6 بعد از ظهر استفاده شود ، اما به سختی در خارج از این ساعت ها استفاده می شود ، می توانید VM ها را در خارج از زمان اوج کاهش دهید. پایین آمدن ممکن است به معنای تغییر اندازه VM یا استفاده از مجموعه های ماشین مجازی در VM های Autoscale بالا یا پایین باشد. برخی از شرکت ها VM ها را از طریق تقویم "تعطیل" می کنند که مشخص می کند چه زمانی VM ها در دسترس هستند و در صورت عدم نیاز به آنها.

شما می توانید با استفاده از ابزارهای مایکروسافت مانند مدیریت هزینه لاجورد + صورتحساب ، مانیتور لاجورد و مشاور لاجورد ، استفاده از VM را کنترل کنید. ابزارهای شخص ثالث نیز موجود است.

علاوه بر نظارت VM ، شما باید سایر منابع شبکه ای مانند Azure ExpressRoute و دروازه شبکه های مجازی را برای استفاده بیش از حد و استفاده بیش از حد کنترل کنید.

درباره نظارت بر منابع بیشتر بدانید

 • نمای کلی از Azure Monitor و مشاور لاجورد را بخوانید.
 • توصیه های هزینه مشاور Azure را دریافت کنید.
 • بیاموزید که چگونه هزینه ها را از توصیه ها بهینه کنید و از هزینه های غیر منتظره جلوگیری کنید.
 • در مورد ابزار بهینه سازی منابع لاجورد (ARO) بیاموزید.

بهترین روش: اجرای بودجه گروه منابع

غالباً ، شما ممکن است نشان دادن مرزهای هزینه با گروه های منابع مفید باشد. بودجه گروه منابع به شما در پیگیری هزینه های مرتبط با یک گروه منابع کمک می کند. هنگام رسیدن به بودجه خود می توانید هشدارها را تحریک کرده و طیف گسترده ای از کتابهای بازی را اجرا کنید.

در مورد بودجه گروه منابع بیشتر بدانید

 • بیاموزید که چگونه هزینه ها را با بودجه لاجورد مدیریت کنید.
 • یک آموزش در مورد نحوه ایجاد و مدیریت بودجه لاجورد را مرور کنید.

بهترین روش: حفظ مانیتور لاجورد

هنگامی که منابع را به لاجورد منتقل می کنید و ورود به سیستم تشخیصی را برای آنها فعال می کنید ، داده های زیادی را ایجاد می کنید. به طور معمول ، این داده های ورود به یک حساب ذخیره سازی ارسال می شود که به یک فضای کاری Analytics Log نقشه برداری می شود. در اینجا چند نکته برای بهینه سازی مانیتور لاجورد وجود دارد:

 • هرچه دوره نگهداری داده های ورود به سیستم طولانی تر باشد ، داده های بیشتری خواهید داشت.
 • همه داده های ورود به سیستم برابر نیستند ، و برخی از منابع داده های ورود به سیستم بیشتری را نسبت به سایر موارد تولید می کنند.
 • با توجه به مقررات و انطباق ، این احتمال وجود دارد که شما نیاز به حفظ داده های ورود به سیستم برای منابع خاص طولانی تر از سایرین داشته باشید.
 • شما باید یک خط دقیق بین بهینه سازی هزینه های ذخیره ورود به سیستم و نگه داشتن داده های ورود به سیستم مورد نیاز خود قدم بزنید.
 • توصیه می کنیم بلافاصله پس از اتمام مهاجرت ، ورود به سیستم را ارزیابی و تنظیم کنید تا برای حفظ سیاهههای غیر ضروری پول خرج نکنید.

درباره حفظ داده های ورود به سیستم بیشتر بدانید

 • در مورد نظارت بر استفاده و هزینه های تخمین زده شده بیاموزید.

بهترین تمرین: بهینه سازی ذخیره سازی

اگر بهترین روشهای انتخاب ذخیره سازی را قبل از مهاجرت دنبال کرده اید ، احتمالاً مزایایی را به دست می آورید. اما می تواند هزینه های ذخیره دیگری نیز وجود داشته باشد که هنوز هم می توانید بهینه سازی کنید. با گذشت زمان ، حباب ها و پرونده ها بی رنگ می شوند. ممکن است از داده ها استفاده نشود ، اما الزامات نظارتی ممکن است به معنای این باشد که شما باید آن را برای مدت معینی نگه دارید. به همین ترتیب ، شاید نیازی به ذخیره آن در ذخیره سازی با کارایی بالا که برای مهاجرت اصلی استفاده کرده اید.

شناسایی و جابجایی داده های قدیمی به مناطق ارزان تر ذخیره می تواند تأثیر زیادی در بودجه ذخیره ماهانه شما و صرفه جویی در هزینه داشته باشد. Azure روش های بسیاری برای کمک به شما در شناسایی و سپس ذخیره داده های قدیمی ارائه می دهد.

 • از ردیف های دسترسی برای ذخیره سازی V2 با هدف عمومی استفاده کنید ، و داده های کمتری را از سطح گرم به ردیف های خنک یا بایگانی شده منتقل کنید.
 • از Storsimple برای کمک به جابجایی داده های قدیمی که بر اساس سیاست های سفارشی است ، استفاده کنید.

در مورد نحوه بهینه سازی ذخیره سازی بیشتر بدانید

 • در مورد ردیف های دسترسی بیشتر بدانید.
 • نمای کلی Storsimple را بخوانید.
 • قیمت گذاری استورسپل را مرور کنید.

بهترین تمرین: بهینه سازی VM را خودکار کنید

هدف نهایی اجرای VM در ابر ، به حداکثر رساندن CPU ، حافظه و دیسک مورد استفاده آن است. اگر VM هایی را که بهینه نشده اند یا دوره های مکرر در هنگام استفاده از آنها را کشف می کنید ، کشف کنید ، بهتر است با استفاده از مجموعه های مقیاس ماشین مجازی ، آنها را خاموش یا پایین بیاورید.

بهینه سازی VM با اتوماسیون لاجورد ، مجموعه ماشین های مجازی ، خودکار شات و راه حل های اسکریپت یا شخص ثالث.

در مورد نحوه اتوماسیون بهینه سازی VM بیشتر بدانید

 • در مورد خودکار سازی عمودی بیاموزید.
 • بیاموزید که چگونه یک AutoStart VM را برنامه ریزی کنید.
 • بیاموزید که چگونه VMS را در اتوماسیون لاجورد شروع یا متوقف کنید.
 • اطلاعات بیشتر در مورد Azure Advisor و ابزار بهینه سازی منابع لاجورد (ARO) دریافت کنید.

بهترین شیوه ها: از برنامه های Logic Azure و کتاب های Runbook با API بودجه استفاده کنید

Azure یک API REST را فراهم می کند که می تواند به اطلاعات صورتحساب مستاجر شما دسترسی پیدا کند. شما می توانید از API بودجه برای ادغام سیستم های خارجی و گردش کار که توسط معیارهایی که از داده های API ایجاد می کنید استفاده کنید. داده های استفاده و منابع را به ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های مورد نظر خود بکشید. API بودجه را با برنامه های Azure Logic و کتابهای Runbook ادغام کنید.

استفاده از منابع لاجورد و API های RATECARD می تواند به شما در پیش بینی دقیق و مدیریت هزینه های خود کمک کند. API ها به عنوان ارائه دهنده منابع پیاده سازی می کنند و در API در معرض مدیر منابع لاجورد قرار می گیرند.

درباره بودجه و API های صورتحساب بیشتر بدانید

 • API بودجه لاجورد را مرور کنید.
 • با API های صورتحساب لاجورد بینش در مورد استفاده از آن کسب کنید.

بهترین تمرین: اجرای فن آوری های بدون سرور

بارهای کاری VM اغلب برای جلوگیری از خرابی "as-is" منتقل می شوند. غالباً ، VM ها می توانند میزبان کارهایی باشند که متناوب هستند ، در طی یک دوره کوتاه اجرا می شوند ، یا ساعت های زیادی طول می کشد. مثالها شامل VM هایی است که وظایف برنامه ریزی شده مانند برنامه ریزی Windows Task یا Scripts PowerShell را اجرا می کنند. هنگامی که این کارها در حال اجرا نیست ، شما در حال جذب هزینه های ذخیره سازی VM و دیسک هستید.

پس از مهاجرت و بررسی دقیق این نوع کارها ، ممکن است آنها را به فن آوری های بدون سرور مانند عملکردهای لاجورد یا کارهای دسته لاجورد در نظر بگیرید. این راه حل ها می توانند هزینه ها را کاهش دهند ، و شما دیگر نیازی به مدیریت و نگهداری VMS ندارید.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 31 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:08