به بانک یا سرمایه دار خود حق تعهد را بدهید

ساخت وبلاگ

شما احتمالاً با روند تعهد خانه خود به عنوان امنیت در برابر وام وام خود آشنا هستید. اما آیا می دانید که می توانید از دارایی ها و سهام دیگر نیز برای تأمین وام استفاده کنید؟شما می توانید به بانک یا سرمایه دار خود حق تعهد ، به نام Pandrecht در هلند را بدهید. بخوانید که حق تعهد چگونه کار می کند.

حق تعهد چیست؟

با حق تعهد (پاندرخت) ، به بانک یا سرمایه دار خود اطمینان بیشتری می دهید که آنها پول خود را پس می گیرند. شما این کار را با دادن یا تعهد ، دارایی به عنوان وثیقه انجام می دهید. اگر نمی توانید وام را بازپرداخت کنید ، بانک شما حق فروش این دارایی ها را دارد.

حق تعهد یک حق امنیتی است. یکی دیگر از حق امنیت مشهور ، حق وام است. با یک وام مسکن ، خانه خود را به عنوان وثیقه وام از بانک می دهید. با حق تعهد ، دارایی های غیر از ساختمان خانه یا اداری خود را به عنوان وثیقه می دهید.

به عنوان مثال ، می توانید تعهد کنید:

  • موجودی شما
  • سهام شرکت
  • ماشین
  • پولی که هنوز حق دارید (ادعاها)
  • سهام

حق تعهد چگونه کار می کند؟

شما به بانک یا وام دهنده (طلبکار) خود حق تعهد را در ازای وام می دهید. شما موافقت می کنید که کدام دارایی را به Pandrecht می دهید. آیا همانطور که توافق کرده اید وام خود را بازپرداخت نمی کنید؟طلبکار ممکن است دارایی ها را بفروشد.

تضمین کننده

شخصی که دارایی ها را به عنوان وثیقه تعهد می کند ، به عنوان Pledgor خوانده می شود. اگر حق تعهد را به بانک خود می دهید ، متعهد هستید.

دارنده

شخصی که اگر نمی توانید وام را پرداخت کنید ، مجاز به فروش دارایی است.

مثال

شما می خواهید برای خرید یک دستگاه جدید وام بگیرید. بانک می خواهد اطمینان حاصل کند که می توانید پول را بازپرداخت کنید. بنابراین ، شما به بانک حق تعهد دستگاه جدید را می دهید. اگر به توافق نامه های خود توجه نکنید ، ممکن است بانک دستگاه را بفروشد.

سلب حق اقامه دعوی فوری (فروش دارایی)

اگر نتوانید توافق نامه های خود را رعایت کنید ، ممکن است این تعهد دارایی هایی را که تعهد کرده اید بفروشید. این تعهد برای این کار نیازی به مجوز قاضی ندارد. به این سلب حق اقامه دعوی فوری (مجری Parate) گفته می شود.

با درآمد حاصل از درآمد ، این تعهد تا حد امکان بدهی های برجسته را بازپرداخت می کند. آیا فروش بیشتر از بدهی پول می آورد؟سپس شما (Pledgor) بقیه پول را دریافت خواهید کرد. اگر فروش به اندازه کافی برای پرداخت بدهی معوق به طور کامل انجام نشود ، بدهی باقیمانده باقی می ماند.

تعهد قدرتمند و غیرقانونی

2 نوع تعهد وجود دارد:

  • وثیقه تملک (vuistpand) به این معنی است که طلبکار به محض گرفتن وام، اقلام را دریافت می کند. پس دیگر نمی توانید از کالاهای خود استفاده کنید. طلبکار باید به خوبی از وسایل شما مراقبت کند.
  • در صورت وثیقه غیر تملکی، خود شما اقلام را در اختیار دارید.

حق رهن توسط سردفتر قانون مدنی در قباله قید می شود. یا با متعهدله قرارداد می بندید. اگر خودتان قرارداد را ببندید، باید آن را در دفتر اسناد رسمی قانون مدنی یا سازمان امور مالیاتی ثبت کنید.

تعهد خاموش یا علنی در مورد ادعاها

آیا می خواهید نسبت به بدهی هایی که دیگران نزد شما دارند حق وثیقه بدهید؟در صورتی که نتوانید وام خود را به بانک خود بازپرداخت کنید، بانک می تواند بدهی دیگری را که به شما بدهکار است مطالبه کند. سپس می توانید بین یک تعهد خاموش یا یک تعهد عمومی یکی را انتخاب کنید. اگر یک تعهد بی‌صدا را انتخاب کنید، کسی که به شما بدهکار است نمی‌داند که شما بدهی خود را تعهد کرده‌اید. با یک تعهد عمومی، شخص می داند.

تعهد بر سهام

با وثیقه بر سهام، به طلبکار خود این حق را می دهید که در صورت عدم پرداخت سود یا وام خود طبق توافق، سهام شما را بفروشد. شما باید موافقت کنید:

  • که در مجامع صاحبان سهام حق رای بر سهام را دارد
  • چه کسی از سهام سود می برد
  • وقتی تعهد به پایان می رسد

در اساسنامه یک شرکت bv ذکر شده است که آیا مجاز به وثیقه سهام است یا خیر. و چه توافقاتی در مورد حق رای و حق ملاقات ممکن است. برای اعطای حق وثیقه به سهام باید به دفتر اسناد رسمی مدنی مراجعه کنید تا سند رسمی تنظیم شود.

مزایا و معایب حق رهن

مزیت وثیقه دادن این است که بانک یا وام دهنده شما راحت تر به شما پول قرض می دهد. آنها اطمینان بیشتری نسبت به بازپرداخت وام دارند. همچنین اگر شما به توافقات مربوط به پول قرض شده پایبند نباشید، آنها مجبور نیستند به دادگاه مراجعه کنند.

عیب اعطای حق وثیقه این است که در برخی موارد شما در تصمیم گیری در مورد دارایی خود آزادی کمتری دارید.

تعهدات در ورشکستگی

در صورت ورشکستگی، متعهدله (بانک) می تواند اقلامی را که شما تعهد کرده اید مطالبه کند. حتی اگر درخواست به تعویق انداختن پرداخت کرده باشید یا در مرحله تجدید ساختار بدهی باشید، متعهدله می تواند بدون اجازه دادگاه اقلام را مطالبه کند.

در ورشکستگی وثیقه بر سایر بستانکاران ارجحیت دارد. متعهد می تواند دارایی های تعهد شده را بفروشد و مجبور نیست ورشکستگی را در نظر بگیرد.

امتیاز و حق ضمیمه سازمان امور مالیاتی

یک استثنا وجود دارد. اداره مالیات و گمرک هلند می تواند در صورت داشتن حق وثیقه، از «امتیاز و حق ضمیمه» (bodemrecht) استفاده کند. سازمان امور مالیاتی با امتیاز و حق ضمیمه بر هر آنچه در محل تجاری شرکتی که ورشکستگی اعلام شده است، اولویت دارد.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 61 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:45