استراتژی ضربه 5 دقیقه ای "Punto"

ساخت وبلاگ

ابزارهای تحلیل فنی موجود موجود در دسته های مختلف قرار می گیرند. اول از همه ، نوسان ساز و شاخص های روند وجود دارد. با این حال ، ADX ، ATR ، Momentum و برخی از شاخص های دیگر نمی توانند به طور واضح به هر یک از این دسته ها اختصاص دهند. آنها راه حل های ترکیبی هستند و مزایای آن را هم نوسان ساز و هم شاخص های روند دارند.

امروز ما به یک استراتژی 5 دقیقه ای برای Binomo ، بر اساس ADX و Momentum خواهیم پرداخت. آنها شاخص های تجزیه و تحلیل فنی کلاسیک هستند که به شما امکان می دهند نقاط معکوس روند را تشخیص داده و قدرت فعلی حرکت قیمت را تخمین بزنید.

نمای کلی از شاخص های مورد استفاده

تکانه . یک شاخص برجسته که قدرت حرکت قیمت را نشان می دهد. این نرخ فعلی تغییر قیمت را با همان ارزش از گذشته مقایسه می کند. این محدوده در تنظیمات مشخص شده و قابل تنظیم است. میانگین استاندارد 14 واحد است که یک رقم متعادل مناسب برای پیش بینی میان مدت است. فرمول این شاخص به گونه ای ساخته شده است که می تواند قبل از هرگونه نشانه ای از آن برای فرم چشم غیر مسلح در نمودار ، یک معکوس روند قریب الوقوع را نشان دهد.

adxمحبوب ترین شاخص از سیستم DMS/DMI که توسط ولز وایلدر در سال 1978 تهیه شده است. سیستم حرکت جهت گیری مجموعه ای از شاخص ها و شاخص های فنی است. آنها به شما کمک می کنند تا سطح کلی نوسانات و قدرت حرکت جهت دار (به سمت بالا یا رو به پایین) را ارزیابی کنید و بهترین نقطه ورود ممکن را به بازار برای باز کردن معاملات بشناسید.

شاخص متوسط حرکت جهت (ADX) در واقع شامل 3 شاخص: PDI (خط سبز) ، NDI (خط قرمز) و ADXR (خط سفید) است. PDI یا +DI قدرت حرکت قیمت رو به بالا را نشان می دهد ، و NDI ی ا-DI قدرت حرکت قیمت رو به پایین را نشان می دهد. ADXR قادر است بدون مراجعه به جهت آن ، قدرت کل یک روند را به وضوح نشان دهد.

تنظیم ترمینال تجارت

مرحله آماده سازی اولیه ترمینال حدود یک دقیقه طول خواهد کشید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک بار شاخص ها را تنظیم کنید. آنها به طور خودکار در نمودارهای دارایی جدید کپی می شوند ، که می توانند در زبانه های مجاور ترمینال باز شوند.

تنظیم ترمینال برای استراتژی Punto:

  1. ترمینال معاملات Binomo را باز کرده و هر دارایی سودآور را انتخاب کنید.
  2. نمودار را روی حالت نمایش Candlestick در فواصل 1 دقیقه ای تنظیم کنید.
  3. بدون تغییر تنظیمات پیش فرض ، نشانگر حرکت را اضافه کنید.
  4. با فعال کردن صفحه نمایش هیستوگرام در تنظیمات ، نشانگر ADX را اضافه کنید.

در پلت فرم Binomo ، اگر زمان انقضا برای معاملات بیشتر از 1 دقیقه باشد ، درست قبل از ورود به بازار تنظیم شده است. در مورد ما ، 5 دقیقه است.

تجزیه و تحلیل بازار و تجارت

شاخص هایی که ما از آن استفاده می کنیم از یکدیگر در عملکرد آنها استفاده می کنیم. ابزار اصلی در این جفت ADX است. این نشانگر شکل گیری یک وضعیت مطلوب برای ورود به بازار است. حرکت به عنوان یک فیلتر قیمت کمکی عمل می کند. این به شما کمک می کند تا پتانسیل حرکت روند را تخمین بزنید و یک معکوس واقعی بازار را از تصحیح قیمت کوتاه مدت متمایز کنید.

تجارت با سیگنال های استراتژی Punto:

  • معاملات با افزای ش-این شاخص از +DI و-DI عبور می کند ، که توسط خط حرکت مثبت (بالاتر از خط صفر) تأیید شده است.
  • معاملات با کاه ش-این شاخص عبور می کن د-DI و +DI ، تأیید شده توسط خط حرکت منفی (زیر خط صفر).

هیستوگرام ارزیابی بصری سیگنال های معکوس ADX را آسان تر می کند. یک سیگنال رو به پایین آغاز رشد منفی در میله های قرمز است ، در حالی که یک سیگنال رو به بالا آغاز افزایش در میله های سبز است. همچنین به موقعیت خط ADXR (منحنی سفید در منطقه ADX) توجه کنید ، باید رشد را نشان دهد.

نکاتی برای معامله گران

مانند سایر الگوریتم های تحلیل فنی ، استراتژی Punto یک سیستم جهانی است. این می تواند نتایج خوبی را در شرایط اولیه مختلف نشان دهد. در صورت تمایل ، سیستم با کاهش بازه زمانی و زمان انقضا می تواند مقیاس بندی شود. به عنوان مثال ، در یک نمودار 15 ثانیه ای می توانید به جای 5 دقیقه معاملات 1 دقیقه ای را تجارت کنید. کاهش دوره نمودار در مواردی که بازار دارای حرکت قیمت جهت دار قوی است قابل قبول است.

بررسی استراتژی در سایت ما فقط برای اهداف اطلاعاتی است. آنها می توانند به معامله گران تازه کار کمک کنند تا سیستم های تجاری مؤثر خود را توسعه دهند. ما همچنین می خواهیم تأکید کنیم که استراتژی های 100 ٪ وجود ندارد. نتایج معاملات تا حد زیادی به تجربه و دیدگاه شما در مورد بازار بستگی دارد. به همین دلیل ، با توجه به خطرات مالی احتمالی ، باید هنگام تجارت با یک حساب واقعی ، مراقبت های ویژه ای انجام شود.

مدرسه فارکس معامله گر ایرانی...
ما را در سایت مدرسه فارکس معامله گر ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ابراهیم بهپور اسکویی بازدید : 36 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:28